foto

Bárbara Mori

  • nar. 2.2.1978 (42 let)
    Montevideo, Uruguay

Biografie

Barbara se narodila v hlavním městě Uruguaye. Když jí byly pouhé tři roky její rodiče se rozvedli. Má sestru Kenyu a bratra Kintara. Jako mladičká pracovala jako servírka, zanedlouho potom však zjistila, že chce být raději herečkou. Začala tedy studovat herectví na Centro de Formación Actoral.

Mezitím se vdala za Sergia Mayera, který byl též herec. Manželství však netrvalo dlouho a během tří let se rozvedli, mají spolu syna Sergia Mayera Moriho. Poté se vdala za Manola Cardonu (také herce)- ztvárnil například roli Sebastiana v Gitanas.

Jejím hereckým debutem byla role v "mýdlové opeře" AL NORTE DEL CORAZON a zanedlouho potom se stala známou díky roli Monicy v telenovele MIRADA DE MUJER (Pohled ženy). Roku 2000 natočila svůj první mexický film INSPIRACION.

V posledních letech však točí spíše telenovely, které jsou pro ní zatím tak typické. Nejznámější z nich je nejspíše role RUBÍ ve stejnojmenné telenovele, kde si zahrála po boku Eduarda Santamarina. V roce 2005 získala dokonce dvojroli ve filmu PRETENDIENDO (Předstírání), kde si zahrála po boku slavného jihoamerického herce "mýdlových oper" Marcela Mazzarella.

LucieAngelika "Angie91" T.

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2002 Big Brother VIP: México (TV pořad)