foto

Iveta Grófová

  • nar. 31.10.1980 (38 let)
    Trenčín, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Absolventka VŠMU, FTF, kde dokončila studium animované tvorby a poté dokumentární tvorby. Jej celovečerní hraný debut Až do města Aš (2012) měl světovou premiéru na MFF Karlovy Vary jako zahajovací film sekce Na východ od Západu a získal národní nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Film byl uveden a oceněn na mnoha zahraničních festivalech, jako například na Thessaloniki IFF, FilmFestival Cottbus, Torino Film Festival, BFI London, Black Nights Tallin, Chicago European Film Festival a také získal cenu slovenské filmové kritiky za audiovizuální tvorbu v roce 2012 a cenu za nejlepší slovenský film na MFF Bratislava 2012.

Iveta Grófová též režírovala krátký film Disco boj (2013), který byl součástí kinoprojektu Slovensko 2.0, dále dokumentární film Blues pro sólo matky (2014) - časosběrný dokument pro Českou televizi o svobodných matkách, a Deník plavby Moniky Kompaníkové - dokumentární roadmovie spisovatelky Moniky Kompaníkové, autorky knižní předlohy jejího nejnovějšího celovečerního filmu Pátá loď.

V roce 2010 založila produkční společnost Hulapa film s hlavním záměrem vyvíjet a produkovat její autorské filmy.

(CinemArt)

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2017 Pátá loď

Scénografická filmografie

Filmy

2017 Pátá loď
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace