foto

David Kross

  • nar. 4.7.1990 (30 let)
    Bargteheide, Německo

Biografie

David Kross se narodil roku 1990 v Bargteheide, nedaleko Hamburku. Už jako jedenáctiletý účinkoval v divadelním spolku kde si zahrál v několika představeních, jako například Momo nebo Die Feuerzangenbowle.

První obsazení do filmu na sebe nenechalo dlouho čekat. Díky agentuře se ve dvanácti letech poprvé objevuje před kamerou a to ve filmu POMOC, JÁ JSEM KLUK (režie Oliver Dommenget). Následovaly další malé role ve snímcích ALPHATEAM nebo ADAM A EVA, které mu pomohly v rozvoji jeho hereckých zkušeností.

Rozhodující průlom však znamenal rok 2005. Davida si na divadelních prknech povšimnul režisér budoucího dramatu DRSŇÁK (Knallhart). Sháněl tehdy obsazení pro roli hlavního hrdiny- Michaela Polischky. A David Kross byl, jak se ukázalo, pro takovouto roli tím pravým. Nikdo neočekával, že film bude mít takový úspěch a získá tolik ocenění. Mladý David se tak stává novou nadějnou hvězdou.

V roce 2007 si zahrál v pohádkovém příběhu HÄNDE WEG VON MISSISSIPPI, ale zároveň začíná pracovat na roli KRABATA ve stejnojmenném velkofilmu Marca Kreuzpaintnera. V dalším roce se objeví v romantickém dramatu Stephena Daldry- THE READER, kde se zhostí role mladého Michaela Berga, který se zamiloval do starší ženy (Kate Winslet).

David Kross je velkým fanouškem rokové muziky a rád hraje basketbal. V současné době také studuje a své vzdělání by chtěl řádně dokončit. Poté by chtěl pokračovat v herectví, které ho velice baví. Doufejme, že se mu bude i nadále dařit, a že ho budeme zanedlouho moci spatřit i v dalších úspěšných rolích.

Deroise

Host

TV pořady

2017 Abendshow (TV pořad)
2013 Inka! (TV pořad)
Paare (TV pořad)
2009 Evropské filmové ceny 2009 (TV pořad)
2007 Willkommen Österreich (TV pořad)

Fanoušci tvůrce