foto

Laurent Boutonnat

  • nar. 14.6.1961 (57 let)
    Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ví se jen velmi málo o skladateli, producentovi a režisérovi Laurentu Boutonnatovi, který se na veřejnosti objevuje jen zřídka.

Laurent Boutonnat se narodil 14. června 1961 v Paříži, jako nejstarší syn z 5 dětí (bratr a 3 sestry - Caroline, Bénédicte a Stéphanie) rodičům Pierre-Louise a Marielle Boutonnat. Laurent již jako dítě natáčel amatérské filmy a využíval k tomu kameru svých rodičů a již od pěti let navštěvuje hodiny klavíru.

V pozdějších letech začne Laurent navštěvovat jezuitskou školu a "temnota" z oné doby se později přenese i do jeho tvorby. Na gymnáziu u Jezuitů se Laurentovi nelíbilo, zajímal se jen o literaturu a několikrát byl vyhozen. Velmi brzy projevuje zájem o sedmé umění (7ème art). Již ve svých 10 letech realizuje adaptaci Bambiho. Školy se zřekl již v 15 letech.

V 17 letech realizuje svůj první krátkometrážní snímek s názvem La Ballade de la fée conductrice, který se od 14. května 1979 promítá v kinech. Tento film, jehož délka je 79 minut, šokoval a byl přípustný od 18 let. Od tohoto momentu Laurenta nezajímá nic jiného než film. Setkává se s Jean-Francois Chauvelem, známým televizním reportérem, u kterého pracoval jako kameraman na sérií vědeckých dokumentů. Rok s ním objíždí všechny kouty Francie a natočí spolu mnoho reportáží. V roce 1986 Chauvel umírá. Ve svých 18 letech začíná s realizací prvních náčrtů filmu Giorgino.

Ve 20 letech Laurent se svým nedávným experimentem v žurnalistice, se svou schopností psaní a jeho věčného "morbidního názoru" začne s badatelskou činností ke knize o usmrcení novorozenců. Aby vydělal trochu peněz, natáčí zároveň i několik reklam. V této době dělal společně s producentem, který pracoval pro francouzskou produkční společnost "Parafrance". Tento producent zamýšlí během 2 týdnů natočit hororvý snímek s rozpočtem 1500 000 franků. Tento film se ovšem nikdy neuskutečnilo natočit. V tuto dobu začal Laurent převádět na papír první verzi scénáře k filmu Giorgino.

K nejznámějším pracem Laurenta Boutonnata patří videoklipy francouzské zpěvačky Mylène Farmer, jejichž obsah a někdy i délka překračují všechny normy. Některé z těchto videoklipů byly ve své době dokonce cenzurovány.

K dalším jeho počinům patří celovečerní historický film s názvem Jacquou le Croquant. Ten byl uveden do kin na začátku roku 2007.

Lierre

Režijní filmografie

Filmy

2007 Zkáza zámku Herm
1994 Giorgino
1980 Ballade de la féconductrice

Dokumentární

1997 Mylène Farmer: Live à Bercy (koncert)
1990 Mylène Farmer in Concert (koncert)

Hudební videoklipy

1992 Mylène Farmer: Beyond My Control (hudební videoklip)
1991 Mylène Farmer: Désenchantée (hudební videoklip)
1989 Mylène Farmer: Pourvu qu'elles soient douces (Libertine II) (hudební videoklip)
Mylène Farmer: Sans logique (hudební videoklip)
1988 Mylène Farmer: A insi soit je... (hudební videoklip)
1987 Mylène Farmer: Tristana (hudební videoklip)
1986 Mylène Farmer: Libertine (hudební videoklip)
1985 Mylène Farmer: Plus Grandir (hudební videoklip)

Skladatelská filmografie

Filmy

2007 Zkáza zámku Herm
1996 Dans les coulisses du clip 'California'
1994 Giorgino
1988 Dans les coulisses de 'Pourvu qu'elle soient douces'

Dokumentární

2000 Mylène Farmer: Mylenium Tour (koncert)

Hudební videoklipy

2002 Kate Ryan - Désenchantée (hudební videoklip)
1996 Mylène Farmer: California (hudební videoklip)
1991 Mylène Farmer: Désenchantée (hudební videoklip)
1989 Mylène Farmer: Pourvu qu'elles soient douces (Libertine II) (hudební videoklip)
1987 Mylène Farmer: Tristana (hudební videoklip)
1986 Mylène Farmer: Libertine (hudební videoklip)

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace