Reklama

Reklama

Jean-Luc Godard

Jean-Luc Godard

nar. 03.12.1930
Paříž, Île de France, Francie

zem. 13.09.2022 (91 let)
Rolle, Waadt, Švýcarsko

Biografie

Filmový režisér a teoretik, nejslavnější a nejradikálnější představitel francouzské nové vlny. Vystudoval etnologii na Sorbonně a od roku 1950 byl spolupracovníkem a později vůdčí osobností filmové kritické revue Cahiers du Cinéma. Tam se seznámil s kritikem André Bazinem a s cinefily a pozdějšími režiséry Truffautem, Rohmerem, Rivettem a dalšími. Společně vyznávali program realismu, kterého lze docílit především dlouhými nepřerušovanými záběry, které jsou opakem hollywoodských střihů na jednotlivé postavy během děje. Přestože nesmírně obdivovali hollywoodský film (Ford, Hawks, Hitchcock, Ray), rozhodli se tvůrci nové vlny jít vlastní cestou a rekonstruovat upadající kinematografii její destrukcí. V roce 1953 pracoval Godard na stavbě přehrady ve Švýcarsku a za vydělané peníze tu natočil svůj první krátký film AKCE BETON (1955). Později natočil dva krátké filmy s už typickým rukopisem CHARLOTTE ET VÉRONIQUE (1957) a CHARLOTTE ET SON JULES (1958).

Jeho celovečerní debut U KONCE S DECHEM (1960) navždy změnil dějiny světové kinematografie. Banální námět, který rozvinul Francois Truffaut z černé kroniky, zfilmoval Godard netradičně a převratně. Anarchistický způsob vyprávění filmu koresponduje s živelnou povahou hlavního hrdiny nezapomenutelně ztvárněného Jean-Paul Belmondem. U konce s dechem je filmová báseň o touze po volnosti a nespoutanosti, které není člověk schopen dosáhnout. Godard zbavuje film vší divadelnosti, natáčí v reálném prostředí, často ruční kamerou, herci obvykle improvizují. Dlouhé záběry střídají tehdy převratné rychlé prostřihy. Na rozdíl od svých souputníků z nové vlny zůstal Godard věrný svým zásadám a je dodnes neúnavným filmovým inovátorem, který se občas nevyhne ani slepé uličce a neúspěchu. Protože byl vždy také teoretikem, zůstaly některé jeho filmy jen samoúčelným experimentem, ilustrací jeho momentálních teoretických postojů a politického přesvědčení. Ovšem vždy byly aktuální. Zlí jazykové tvrdí, že Godard svůj fantastický debut už nikdy nedokázal překonat. Dlužno dodat, že s každým dalším filmem se Godard víc a víc vzdaluje běžnému divákovi i kritikům.

V 60. letech točil převratné filmy jako na běžícím pásu. VOJÁČEK (1960) je příběhem společenského outsidera odehrávající se na pozadí války v Alžírsku (proto byl do roku 1963 zakázán). ŽENA JE ŽENA (1961), první režisérův barevný film, je „muzikálový neorealismus“ a nostalgie po americkém muzikálu. V opět černobílém snímku ŽÍT SVŮJ ŽIVOT (1962) Godard definitivně porušuje zásady běžného filmu a dělí ho do kapitol jako román, experimentuje se zvukem, děj provází spíš komentář než dialogy. Nanu, kterou chudoba donutí k prostituci, ztvárnila v životní roli Anna Karinová, která byla v letech 1961-67 Godardovou ženou a ztvárnila hlavní role v několika jeho filmech. V 60. letech patřil k režisérovým stálým spolupracovníkům také kameraman Raoul Coutard.

Do italského projektu ROGOPAG (1962) přispěl Godard povídkou Nový svět a následně natočil podle scénáře Roberta Rossellini válečnou satiru KARABINIÉŘI (1963), pikareskní putovaní dvou hlupáků válečnými hrůzami. Největší Godardovou produkcí a nejhollywoodštějším filmem je POHRDÁNÍ (1963), podle románu Alberta Moravii, s Brigitte Bardotovou a Michelem Piccolim. Následovala rozverná gangsterka BANDA PRO SEBE (1964). Záměrně jako fragment je koncipována VDANÁ ŽENA (1964), záznam běžného dne jedné ženy.

V ALPHAVILLE (1965) kombinuje Godard žánry sci-fi a film noir. Ve městě budoucnosti ovládaném počítačem, pátrá detektiv (Eddie Constantine) po ztraceném vědci. BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK (1965) je vyloženě anarchistický film s Belmondem a Karinovou v hlavních rolích. Romantický příběh útěku do samoty přírody před světem plným gangsterů, který však končí apokalypticky. Následoval film anketa podle dvou Maupassantových povídek MUŽSKÝ ROD, ŽENSKÝ ROD (1966) o pařížské mládeži, „dětech Marxe a Coca-Coly“, a jejím politickém smýšlení. Formálně podobné jsou 2 NEBO 3 VĚCI, KTERÉ O NÍ VÍM (1967), zabývající se tématem prostituce (vize prostituce jako hnací síly vyspělé liberální společnosti), ale také možností našich slov popsat realitu. Godard záměrně neustále narušuje film připomínkami, že jde jen o film a hlavní hrdinové jsou pouze herci, vycházeje při tom z Bertolda Brechta. Oba filmy už naznačují pozdější Godardovy filmové eseje.

Politicky se tehdy Godard přiklonil k maoistické levici, což dokládá ČÍŇANKA (1967), která si pohrává s otázkami maoismu, duševní a politické revoluce i terorismu. Film vhodně zapadl do pařížských událostí roku 1968. Godard stál na straně revoltujících studentů a ostře napadal stávající producentský systém francouzské kinematografie. Již dříve ostře vystupoval proti válce ve Vietnamu. Z téhož roku je Godardův nejanarchističtější (!) snímek WEEK END (1967), který je ostrou satirou na západní kapitalistickou a konzumní společnost. V roce 1969 založil Godard spolu s Jean-Pierre Gorinem marxistickou produkční skupinu Dziga Vertov. O okupaci Československa natočil v Praze film PRAVDA (1970). Snímkem TOUT VA BIEN (Všechno je v pořádku, 1972) s Jane Fondovou a Yvesem Montandem se načas rozloučil s „nedemokratickým“ filmovým plátnem a nadále tvořil jen pro televizi a video.

ZACHRAŇ SI, KDO MŮŽEŠ (ŽIVOT) (1980), jeho „druhý první“ film, ukazuje nudu a prázdnotu lidského života bez lásky a v chaotickém světě. Mériméovu novelu zpracoval ve filmu PRÉNOM CARMEN (Křestní jméno Carmen, 1983). Vytržení ze skepse znamenal Godardův nejpoťouchlejší film PĚSTUJ SI PRAVAČKU (1987), plný hloupého humoru a poezie, jakýsi „duchovní vaudeville“. Následovaly NOVÁ VLNA (1990), putování evropskými dějinami umění a kultury, BOHUŽEL PRO MĚ (1993), duchovní kontemplace jedné situace, a autoportrét JLG (1995). Během 90. let pracoval na monumentálním videoprojektu HISTORIE(S) DU CINÉMA (Příběh(y) filmu, 1989-98), což je subjektivní pokus o shrnutí kulturních dějin 20. století, jak se odrážejí ve filmu. Kombinací filmového vyprávění a video-artu je zatím jeho poslední film NOTRE MUSIQUE (Naše hudba, 2004) Od 70. let žije ve Švýcarsku a jeho životní partnerkou i spolupracovnicí je Anne-Marie Miévilleová.

Godardovy filmy v podstatě nemají námět, tím bývá samotná kinematografie a její způsob zobrazování věcí. Jeho filmy jsou kolážovité a nejednotné, plné citátů, narážek, později i citovaných filmových záběrů. Často využívá druhý obrazový plán, do pozadí umisťuje plakát, nasprejované heslo nebo rekvizity nesoucí hlubší význam. Podobně spojuje dohromady několik zvukových plánů – mnohdy slyšíme dialog, hudbu, komentář i ruchy, přičemž ne všechny souvisí s obrazem. Permanentní provokatér Godard kritizuje moderní životní styl neustálým narušováním všech konvencí. Zabývá se tématy nemožnosti lásky a problémy komunikace. Jean-Luc Godard byl nominován na nespočet ocenění na hlavních evropských filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a Cannes. Je považován za znovu-vynálezce moderní filmové řeči a několikrát zásadně proměnil tvář kinematografie.

Ян "Iggy" Пиздец

Související novinky

Zemřel režisér Jean-Luc Godard

Zemřel režisér Jean-Luc Godard

13.09.2022

Na filmovém nebi nad Francií dnes přibyla další velká hvězda, ve věku 91 let totiž ve Švýcarsku zemřel významný francouzský režisér, scenárista, střihač, herec, producent a jedna z nejvýraznějších… (více)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

04.10.2020

Přehlídka toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes dokončila svého festivalového průvodce, a tím i seznam filmů, které mohou diváci letos očekávat. Přehlídka tak… (více)

Sen noci svatojánské s živým doprovodem

Sen noci svatojánské s živým doprovodem

05.06.2020

K 60. výročí uvedení světově proslulého a mnoha cenami ověnčeného  loutkového filmu Sen noci svatojánské slavného malíře a sochaře Jiřího Trnky připravila společnost JV Classics jeho obnovenou… (více)

Dvaadvacátá Ji.hlava: Wenders i libanonský film

Dvaadvacátá Ji.hlava: Wenders i libanonský film

08.10.2018

Sto let Československa a předvolební kampaň Michala Horáčka, Wim Wenders, Jean-Luc Godard, libanonský film i československý orient. Dvaadvacátá Ji.hlava má nabitý program a výjimečné hosty. „Sté… (více)

Režisér

Filmy
2024

Exposé du film annonce du film « Scénario »

2014

Sbohem jazyku

2013

3x3D

2010

Socialismus

2004

Notre musique

2002

Dalších deset minut II.

2001

Éloge de l'amour

1996

For Ever Mozart

1993

Bohužel pro mě

Reklama

Reklama

1991

Contre l'oubli

 

Německo rok 90 devět nula

1990

Nová vlna

1989

Le Rapport Darty

1987

Král Lear

 

Pěstuj si pravačku

 

Árie

1985

'Je vous salue, Marie'

 

Detektiv

1983

Křestní jméno Carmen

1982

Vášeň

1980

Zachraň si, kdo můžeš (život)

1975

Číslo dvě

1972

Tout va bien

1971

Lotte in Italia

1970

Le Vent d'est

 

Vladimir et Rosa

1969

Amore e rabbia

 

Le Gai Savoir

1968

Un film comme les autres

1967

Dvě či tři věci, které o ní vím

 

Le Plus Vieux Métier du monde

 

Week-End

 

Číňanka

1966

Made in U.S.A.

 

Mužský rod, ženský rod

1965

Alphaville

 

Bláznivý Petříček

 

Paříž očima...

1964

Banda pro sebe

 

Nejkrásnější podvody světa

 

Vdaná žena

1963

Karabiniéři

 

Pohrdání

 

Rogopag

 

Vojáček

1962

Žít svůj život

1961

Les Sept péchés capitaux

 

Žena je žena

1960

U konce s dechem

Seriály
1984

Série noire

 

Vzestup a pád malé filmové společnosti (E21)

1977

Six fois deux/Sur et sous la communication

Dokumentární
2024

Scénarios

2018

Kniha obrazů

2014

Pontes de Sarajevo

2007

Cinema16: European Short Films

2006

Reportage amateur Maquette expo

 

Vrai faux passeport

2004

Moments choisis des histoire(s) du cinéma

2000

L'Origine du XXIème siècle

1998

Histoire(s) du cinéma : La monnaie de l'absolu

 

Histoire(s) du cinéma : Le contrôle de l'univers

 

Histoire(s) du cinéma : Les signes parmi nous

 

Histoire(s) du cinéma : Une vague nouvelle

 

The Old Place

1997

Histoire(s) du cinéma : Fatale beauté

 

Histoire(s) du cinéma : Seul le cinéma

1995

Deux fois cinquante ans de cinéma français

 

JLG/JLG - Autoportrait de décembre

1993

Comment vont les enfants

 

Les Enfants jouent à la Russie

1991

The King of Ads (video kompilace)

1989

Histoire(s) du cinéma : Une histoire seule

1988

Histoire(s) du cinéma : Toutes les histoires

 

Les Français vus par (seriál)

1986

Meetin' WA

 

Soft and Hard

1982

Scénario du film 'Passion'

1981

Lettre à Freddy Buache

1978

Comment ça va ?

1977

France/tour/detour/deux/enfants (seriál)

1976

Ici et ailleurs

1972

Letter to Jane : An Investigation About a Still

 

One P.M.

1970

British Sounds

1969

Pravda

1968

Cinétracts

 

Sympathy for the Devil

1967

Daleko od Vietnamu

1964

Reportage sur Orly

1958

Opération béton

Hudební videoklipy
1996

Plus Oh !

Krátkometrážní
2023

Trailer na film, který nikdy nevznikne: Směšné války

2018

Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF

2015

Remerciements de Jean-Luc Godard à son Prix d'honneur du cinéma suisse

2014

Khan Khanne

2010

Tribute to Éric Rohmer

2008

Journal des réalisateurs de Jean-Luc Godard (TV film)

 

Une catastrophe

2006

Ecce Homo

2004

Prières pour Refusniks

2002

Dans le noir du temps

 

Liberté et patrie

1998

Adieu au TNS

1996

Espoir/Microcosmos (TV film)

 

Le Monde comme il ne va pas (TV film)

1993

Je vous salue, Sarajevo

1992

L'Enfance de l'art

 

Parisienne People Cigarettes

1990

Metamorphojean

1988

Closed

 

On s'est tous défilé

 

Puissance de la parole

1987

Closed Jeans

1983

Petites notes à propos du film 'Je vous salue, Marie'

1982

Changer d'image - Lettre à la bien-aimée (TV film)

1981

Une bonne à tout faire

1979

Scénario de 'Sauve qui peut la vie'

1977

Faut pas rêver (TV film)

1971

Schick After Shave

1961

Příběh vody

1960

Charlotta a její Jules

1959

Charlotte a Veronika aneb Všichni kluci se jmenují Patrik

1955

Une femme coquette

Scenárista

Filmy
2024

Exposé du film annonce du film « Scénario »

2014

Sbohem jazyku

2013

3x3D

2010

Socialismus

2004

Notre musique

2001

Éloge de l'amour

1996

For Ever Mozart

1993

Bohužel pro mě

1991

Německo rok 90 devět nula

Reklama

Reklama

1990

Nová vlna

1987

Král Lear

 

Pěstuj si pravačku

1985

'Je vous salue, Marie'

1983

U konce s dechem - původní scénář

1982

Vášeň

1975

Číslo dvě

1972

Tout va bien

1971

Lotte in Italia

1970

Le Vent d'est

 

Vladimir et Rosa

1969

Amore e rabbia

 

Le Gai Savoir

1968

Un film comme les autres

1967

Dvě či tři věci, které o ní vím

 

Le Plus Vieux Métier du monde

 

Week-End

 

Číňanka

1966

Made in U.S.A.

 

Mužský rod, ženský rod

1965

Alphaville

 

Bláznivý Petříček

 

Paříž očima...

1964

Banda pro sebe

 

Nejkrásnější podvody světa

 

Vdaná žena

1963

Karabiniéři

 

Pohrdání

 

Rogopag

 

Vojáček

1962

Žít svůj život

1961

Les Sept péchés capitaux

 

Žena je žena

1960

U konce s dechem

Seriály
1984

Série noire

1977

Six fois deux/Sur et sous la communication

Dokumentární
2024

Scénarios

2018

Kniha obrazů

2006

Vrai faux passeport

2004

Moments choisis des histoire(s) du cinéma

2000

L'Origine du XXIème siècle

1998

Histoire(s) du cinéma : La monnaie de l'absolu

 

Histoire(s) du cinéma : Le contrôle de l'univers

 

Histoire(s) du cinéma : Les signes parmi nous

 

Histoire(s) du cinéma : Une vague nouvelle

 

The Old Place

1997

Histoire(s) du cinéma : Fatale beauté

 

Histoire(s) du cinéma : Seul le cinéma

1995

JLG/JLG - Autoportrait de décembre

1993

Les Enfants jouent à la Russie

1989

Histoire(s) du cinéma : Une histoire seule

1988

Histoire(s) du cinéma : Toutes les histoires

 

Les Français vus par (seriál)

1981

Lettre à Freddy Buache

1978

Comment ça va ?

1977

France/tour/detour/deux/enfants (seriál)

1976

Ici et ailleurs

1972

Letter to Jane : An Investigation About a Still

 

One P.M.

1970

British Sounds

1969

Pravda

1968

Sympathy for the Devil

1967

Daleko od Vietnamu

1958

Opération béton

Krátkometrážní
2023

Trailer na film, který nikdy nevznikne: Směšné války

2018

Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF

2014

Khan Khanne

2009

Toveruus - původní scénář

2008

Journal des réalisateurs de Jean-Luc Godard (TV film)

 

Une catastrophe

2006

Ecce Homo

2004

Prières pour Refusniks

2002

Liberté et patrie

1998

Adieu au TNS

1996

Espoir/Microcosmos (TV film)

 

Le Monde comme il ne va pas (TV film)

1993

Je vous salue, Sarajevo

1992

L'Enfance de l'art

 

Parisienne People Cigarettes

1990

Metamorphojean

1988

Closed

 

On s'est tous défilé

 

Puissance de la parole

1987

Closed Jeans

1982

Changer d'image - Lettre à la bien-aimée (TV film)

1981

Une bonne à tout faire

1971

Schick After Shave

1968

Film-tract n° 1968

1961

Příběh vody

1960

Charlotta a její Jules

1955

Une femme coquette

Herec

Filmy
2004

Notre musique

2001

Léaud l'unique (TV film)

2000

Après la réconciliation

1999

Berlin-Cinema

1997

Nous sommes tous encore ici

1989

Le Rapport Darty

1987

Král Lear

 

Pěstuj si pravačku

1983

Křestní jméno Carmen

Reklama

Reklama

1981

Point de rencontre (TV film)

1979

Org

1975

Číslo dvě

1970

Vladimir et Rosa

1969

Le Gai Savoir

1967

Dvě či tři věci, které o ní vím

1966

L'Espion

 

Made in U.S.A.

1964

Banda pro sebe - vypravěč

 

Nejkrásnější podvody světa

 

Vdaná žena - vypravěč

1963

Pohrdání

 

Vojáček

1962

Cléo od pěti do sedmi

 

Shéhérazade

 

Znamení lva

 

Žít svůj život

1961

Paříž patří nám

1960

U konce s dechem

1956

La Sonate à Kreutzer

Seriály
1984

Série noire

 

Vzestup a pád malé filmové společnosti (E21)

Dokumentární
2024

Scénarios

2023

God Bye

 

Godard o Godardovi - a.z.

2022

Tak zas v pátek, Robinsone!

2021

Die Zeit meines Lebens - "Dirty Dancing" in Ost und West (TV film) - a.z.

 

Střípky z festivalu v Cannes (TV film) - a.z.

2020

Isabelle Huppertová: Soukromý vzkaz (TV film) - a.z.

2018

Kniha obrazů - vypravěč

 

Michel Legrand (TV film) - a.z.

 

Mireille Darc, la femme libre (TV film) - a.z.

2017

Behind the Scenes - a.z.

 

Filmový svět na fotografiích Magnum Photos (TV film) - a.z.

2016

Jerry Lewis: The Man Behind the Clown - a.z.

 

Putování francouzským filmem - a.z.

 

Truffaut versus Godard (TV film) - a.z.

 

Úžasný pan Belmondo - a.z.

2015

Belmondo (TV film) - a.z.

 

Die Frau mit der Kamera - Portrait der Fotografin Abisag Tüllmann - a.z.

2013

Brigitte Bardot: Nepochopená (TV film) - a.z.

2012

Close Up

 

Deník francouzského reportéra

2011

À voir absolument : 1963-1973 Dix années aux Cahiers du cinéma - a.z.

2010

Dva ve vlně

 

Godard: Made in USA (TV film)

 

Isabella Rossellini: Aus dem Leben eines Schmetterlings (TV film)

2009

Jean-Luc Cinema Godard (TV film)

 

Les Mauvais Jours finiront

 

Uuden aallon jäljillä (TV film) - a.z.

2008

Osmašedesátý (TV film)

2007

Morceaux de conversations avec Jean-Luc Godard

2006

Reportage amateur Maquette expo

 

Un écran nommé désir (TV film) - a.z.

 

Vrai faux passeport

2004

Les 40 ans de la 2 (TV film) - a.z.

2003

Il était une fois... (seriál)

2000

L'Origine du XXIème siècle

1997

Histoire(s) du cinéma : Fatale beauté

 

Histoire(s) du cinéma : Seul le cinéma

1995

Deux fois cinquante ans de cinéma français

 

JLG/JLG - Autoportrait de décembre

 

Jean-Luc Godard répond aux questions (TV film)

1993

Les Enfants jouent à la Russie

1992

Cinéma! Cinéma! The French New Wave (TV film)

1986

Meetin' WA

 

Soft and Hard

1985

Godard / Sollers : L’entretien

1984

Cinématon

1983

Zwischen den Bildern (seriál)

1982

Chambre 666 (TV film)

 

Scénario du film 'Passion'

 

Étoiles et toiles (seriál)

1981

Lettre à Freddy Buache

 

Reporters

1978

Der kleine Godard an das Kuratorium junger deutscher Film

1976

Ici et ailleurs - vypravěč

1974

Histoire du cinéma français par ceux qui l'ont fait (seriál)

1972

Letter to Jane : An Investigation About a Still - vypravěč

 

One P.M.

1970

Godard in America

1969

Pravda

1968

Two American Audiences: La Chinoise - A Film in the Making

 

Voices

1967

Cinéma de notre temps : Le dinosaure et le bébe, dialogue en huit parties entre Fritz Lang et Jean-Luc Godard (TV film)

 

Jean-Luc Godard

1965

Cinéma de notre temps : Jean-Luc Godard ou Le cinéma au défi (TV film)

 

Jean-Luc Godard vit sa vie

 

Tentazioni proibite

1964

Chroniques de France (seriál)

 

Cinéastes de notre temps (seriál)

 

Nová vlna (TV film)

1958

Opération béton

Krátkometrážní
2020

Poussières - vypravěč

2018

Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF

2015

Remerciements de Jean-Luc Godard à son Prix d'honneur du cinéma suisse

2014

Khan Khanne - vypravěč

2010

Accomplice - a.z.

 

Tribute to Éric Rohmer

2008

Journal des réalisateurs de Jean-Luc Godard (TV film) - vypravěč

1998

Adieu au TNS

1993

Je vous salue, Sarajevo - vypravěč

1992

Parisienne People Cigarettes - vypravěč

1982

Changer d'image - Lettre à la bien-aimée (TV film)

1967

Člověk a obrazy (TV film)

1964

Bardot et Godard

 

Paparazzi

1961

Les Fiancés du Pont Mac Donald

 

Příběh vody

1960

Petit jour

 

Présentation ou Charlotte et son steak

1955

Une femme coquette

1950

Le Quadrille

Střihač

Producent

Kameraman

Dokumentární
1972

One P.M.

Krátkometrážní
2014

Khan Khanne

2004

Prières pour Refusniks

1998

Adieu au TNS

1977

Faut pas rêver (TV film)

Účinkující

Související novinky

Zemřel režisér Jean-Luc Godard

Zemřel režisér Jean-Luc Godard

13.09.2022

Na filmovém nebi nad Francií dnes přibyla další velká hvězda, ve věku 91 let totiž ve Švýcarsku zemřel významný francouzský režisér, scenárista, střihač, herec, producent a jedna z nejvýraznějších… (více)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

04.10.2020

Přehlídka toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes dokončila svého festivalového průvodce, a tím i seznam filmů, které mohou diváci letos očekávat. Přehlídka tak… (více)

Sen noci svatojánské s živým doprovodem

Sen noci svatojánské s živým doprovodem

05.06.2020

K 60. výročí uvedení světově proslulého a mnoha cenami ověnčeného  loutkového filmu Sen noci svatojánské slavného malíře a sochaře Jiřího Trnky připravila společnost JV Classics jeho obnovenou… (více)

Dvaadvacátá Ji.hlava: Wenders i libanonský film

Dvaadvacátá Ji.hlava: Wenders i libanonský film

08.10.2018

Sto let Československa a předvolební kampaň Michala Horáčka, Wim Wenders, Jean-Luc Godard, libanonský film i československý orient. Dvaadvacátá Ji.hlava má nabitý program a výjimečné hosty. „Sté… (více)

Reklama

Reklama