foto

Igor Žižikin

  • nar. 8.10.1965 (54 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz

Biografie

Igor Jijikine je ruský herec pracující v Moskvě a Los Angeles. V průběhu posledních let spolupracoval s režiséry jako jsou Steven Spielberg (INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY), J.J. Abrams (ALIAS) nebo Clint Eastwood (BLOOD WORK) a mohli jste ho vidět i v reklamních spotech velkých společností.

Udržuje také kontakt se svou rodnou vlastí. Hrál v důležité postavy v několika ruských produkcích jako je MONTANA od Aleksandera Atanesyana, nebo VIY A VELVET REVOLUTION od Olega Stepchenka. Objevil se také v několika počítačových hrách jako například:EMPEROR:BATTLE OF DUNE nebo RED ALERT 2.

Za své silné psychické vzezření a charisma vděčí především svým předešlým zkušenostem (byl úspěšný sportovec a pódiový herec a akrobat). Obdržel titul Mistra Sportu SSSR a účinkoval v Moskevském Státním Cirkusu, v Jubilee Donna Ardena a v Cirque de Soleil v Las Vegas.

Jeho prozatimní největší filmový úspěch byl ve Spielbergově INDIANA JONESOVI A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY, kde si zahrál roli plukovníka Dovchenka bezohledného vůdce ruského komanda pátrajícího po Křišťálové lebce. Nyní se také připravuje na účinkování v jedné ruské reality show.

ČSFD.cz

Herecká filmografie