foto

Me Me Lai

  • nar. 1952
    Myanmar
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Přestože tato exoticky vypadající herečka a televizní hlasatelka nikdy nehrála velké hlavní role a natočila sotva tucet filmů, stala se mezi filmovými fanoušky takřka kultovní ikonou a to především díky fenoménu Italských kanibalských hororů.

Me Me Lai se narodila v roce 1952 v Barmě (dnešní Myanmar) do rodiny anglického otce a barmské matky. Když ji bylo deset let přestěhovala se do Velké Británie, kde začala pozvolna budovat kariéru herečky. Počátkem sedmdesátých let hrála vedlejší postavy v britských seriálech jako PAUL TEMPLE (1970) a JASON KING (1972), či v nízkorozpočtových snímcích jako byl horor CRUCIBLE OF TERROR (1971) Teda Hookra nebo lehce erotická komedie AU PAIR GIRLS (1972).

V roce 1972 pak přichází na řadu její první kanibalský horor v režii slavného Umberta Lenziho s názvem PAESE DEL SESSO SELVAGGIO II, kde ztvárnila Marayu, dceru náčelníka divošského kmene, která se zamiluje do bílého fotografa, jehož kmen v džungli zajal. V roce 1977 natáčí také Ruggero Deodato svůj první kanibalský horůrek POSLEDNÍ KANIBALOVÉ a Me Me Lai v roli domorodé krásky nemůže chybět. Do třetice všeho dobrého a zlého se objevuje v snímku Umberta Lenziho SEŽRÁNA ZA ŽIVA (1980), kde se Lenzi až příliš nechá inspirovat scénou její smrti z Deodatova filmu (prostě ji okopíruje) a tak i tentokrát je Me Me Lai, jak už název filmu napovídá, sežrána za živa.

Mezi těmito exploatačními horory se ještě objevuje ve vedlejších rolích filmů jako je KLETBA RŮŽOVÉHO PANTERA (1978) a LICENSED TO LOVE AND KILL (1979). Jejím posledním snímkem byl film PRVEK ZLOČINU (1984) známého dánského režiséra Larse von Triera. Poté se nad touto krásnou herečkou zavřela voda a není o ní ani vidu, ani slechu.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace