foto

Jake La Botz

Biografie

Jake La Botz je americký bluesový zpěvák a herec pocházející z Chicaga v Illinois. Je synem prominentního socialistického aktivisty Dana La Botze, který kandidoval v roce 2010 do senátu.

La Botz skončil se školou už ve svých raných teenagerských letech. Nicméně později navštěvoval soukromou školu Shimer College ve Waukeganu. Po ukončení studií na této škole se La Botz začíná učit hrát blues od předválečných bluesmanů žijících na konci 80.let a začátku let 90. v Chicagu: Davida  „Honeyboy" Edwardse, Homesick Jamese a Maxwella Street Jimmy Davise. Od roku 2006 zahájil turné napříč Spojenými Státy s názvem Tatoo Across America Tour, kde předváděl tetovací umění ve formě workshopu.

La Botz začal s hereckou kariérou poté, kdy si jej všimnul herec a režisér nezávislých snímků Steve Buscemi, který jej poté obsadil do role odsouzence zpívajícího blues ve filmu ANIMAL FACTORY /2000/. La Botz zahrál v tomto filmu dvě původní písně, „This Ain't the Way I Came Up" a „ Lay Down the Bottle, které se objevily na jeho albumu "Original Soundtrack to My Nightmare". V dalších letech se La Botz objevil v uměleckém filmu režiséra Terryho Zwigoffse GHOST WORLD /2001/, kde hrál s Thorou Birch, Scarlett Johansson, Liv Tyler, Caseym Affleckem a i samotným Stevem Buscemim v roli opuštěného Jima. V roce 2008 hrál ve Stallonově akčním filmu RAMBO, kde opět zahrál dvě písně ze svého alba Graveyard Jones, „The Wishing Well" a „Tiny".

V nezávislém filmu JEREMY FINK AND THE MEANING OF LIFE /2012/, režiséra Tamara Halperna se objevují La Botzovy songy „Something On My Mind" a „Hard to Love What You Kill". Zahrál si i ve filmové adaptaci románu Jacka Kerouaca ON THE ROAD /2012/ režiséra Waltera Sallese, kde taktéž zahrál píseň „Hard to Love What You Kill" a ve fantasy hororu Timura Bekmambetova ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER /2012/.

Na jaře roku 2012 hrál La Botz v jevištním muzikálu Ghost Brothers of Darkland County, napsané spisovatelem Stephenem Kingem a Johnem Mellencampem v hudební režii T-Bone Burnetta, které mělo na začátku dubna 2012 premiéru v divadle Alliance Theater v Atlantě v Georgii.

V letech 2006-2008 byl ženatý s Abby Brammell. Nyní žije v New Orleans.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Skladatelská filmografie

Filmy

2004 Grey, The
2001 Ordinary Madness

Host

TV pořady

2014 Park Bench with Steve Buscemi (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace