foto

Merritt Wever

  • nar. 11.8.1980 (36 let)
    Manhattan, New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Siobhan Merritt Wever profesně známá jen jako Merritt Wever se narodila 7. ledna 1980 na Manhattanu v New Yorku. Na svět přišla Merritt díky dárci spermatu a tak otce de facto nikdy neměla. Herectví studovala na Fiorello H. LaGuardia High School a Sarah Lawrence College rovněž v New Yorku.

Svojí hereckou kariéru začala Merritt na Broadwayi jako divadelní herečka. Do světa filmu pronikla poprvé v seriálu Právo a pořádek. Během své kariéry si zahrála v několika veleúspěšných filmech jako třeba Znamení, Útěk do divočiny a nebo oskarový Birdman.

Největší slávu však Merritt přinesla role Zoey Barkow v komediálním seriálu Sestřička Jackie. Za tuto roli byla v roce 2012 a 2013 nominována na cenu Emmy za nejlepší seriálovou herečku ve vedlejší roli a v roce 2013 tuto nominaci proměnila ve výhru a filmovým fandům se do paměti zapsala svým legendárním proslovem ve kterém řekla jen "Děkuji moc, děkuji moc, musím jít. Sbohem".

Dnes Merritt žije stále na Manhattanu a velmi čile se věnuje herectví. V roce 2015 se například objevila v úspěšném seriálu Živí mrtví.

Zdeněk "Demonn" Čapek

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace