Reklama

Reklama

Vladimír Železný

nar. 03.03.1945 (76 let)
Samara, Rusko, Sovětský svaz

Zajímavosti (4)

Zdivočelá země (1997)

  • V době vysílání první řady seriálu ještě nebylo prováděno měření pomocí peoplemetrů, ale tak zvanou "deníčkovou metodou". Z té pak jednou vyplynulo, že Zdivočelá země má vyšší sledovanost než souběžně na Nově vysílaný Dallas. To u některých fanoušků tohoto amerického seriálu vyvolalo až hysterické reakce a tehdejší ředitel Novy Vladimír Železný tomuto problému věnoval nemalý čas ve svém pořadu Volejte řediteli. (Lkprak)

Tabu (1994)

  • „Tabu jsem vymyslel, i když televizní formát nikdy není dílem jednoho člověka, spoustu nápadů tam vnesl i tehdejší šéfredaktor publicistiky Radek Bajgar. Vzniklo to tak, že se vysílal pořad Uzel (od r. 1994), který se měl rušit. Vladimír Železný řekl, že máme čtyři dny na to, abychom přišli s úplně novým pořadem, jinak všichni, kteří Uzel děláme, končíme. Za dva dny pak vzniklo Tabu“ řekl k pořadu Roman Šmucler. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

Okna vesmíru dokořán (1981)

  • Problém vznikol, keď si niekto všimol, že scenáristom relácie je Vladimír Železný, ktorý sa v roku 1968 zúčastnil na ilegálnom vysielaní proti sovietskej okupácii. Jeho meno museli okamžite stiahnuť z titulkov. (krasomama)

Host

Herec

Dokumentární
2006

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Mirky Čejkové (S01E07)

2004

Bezesné noci

2001

Chaos (TV film)

 

Lesk a bída země České (TV film) - a.z.

1999

Karel Gott - Hvězda první velikosti (koncert)

Scenárista

Dokumentární
1979

Vesmír opačným smerom (TV seriál)

Pořady
1981

Okna vesmíru dokořán

Ovládací panel

Reklama

Reklama