foto

Jaroslav Vízner

  • nar. 30.5.1937 (80 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Svou filmovou kariéru začal Jaroslav Vízner (bratr herce Oldřicha Víznera) v roce 1962 hlavní rolí ve filmu Život bez kytary. V šedesátých letech pak následovaly filmy Handlíři, Obraz, Úplně vyřízený chlap a již zmíněná série detektivek s Martinem.

Hercem chtěl být už od mládí. Bohužel - z kádrových důvodů nebyl přijat na DAMU, takže nakonec vystudoval v roce 1956 Vyšší průmyslovou školu strojnickou, obor lodí. Po návratu z vojny nastoupil na místo asistenta produkce a režie u Krátkého filmu. V roce 1958 účinkoval krátkou dobu v Semaforu odkud se vydal na hereckou pouť po oblastních divadlech v Uherském Hradišti, Českém Těšíně a Kladně.

V roce 1962 jej nakonec angažoval Jan Grossman do pražského Divadla Na zábradlí, kde pak působil až do svého odchodu do Švýcarska 22. srpna 1968. V roce 2001 se vrací do Česka. Bydlí na Kokoříně opomenut českými filmaři.

Josef "sator" Čtvrtníček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace