foto

Taylor Kitsch

  • nar. 8.4.1981 (38 let)
    Kelowna, British Columbia, Kanada

Biografie

Taylor Kitsch se narodil 8. dubna 1981 ve městě Kelowna (British Columbia, Kanada). Má dva starší bratry a dvě nevlastní mladší sestry. Původně se měl stát profesionálním hokejistou a hrát za Langley Hornets v kanadské BCHL, ale zranění kolene jeho kariéru ukončilo. Poté se v roce 2002 přestěhoval do New Yorku, kde studoval herectví a podepsal smlouvu s modelovou agenturou IMG.

Vrátil se do Vancouveru a rok na to podepsal smlouvu s produkční společností Untitled Entertaiment. Jeho kariéra začala následující rok, kdy hrál po boku Samuela L. Jacksona v adrenalinem nabitém snímku HADI V LETADLE (2006), ve filmu režiséra Rennyho Harlina SÍLY TEMNA (No. 1 návštěvnosti amerických kin za září 2006), stylovém thrilleru od Lakeshore Entertaiment a Sonny Screen Gems, kde čtyři mladí čarodějové svádí bitvu s mocnou, starověkou nadpřirozenou silou, hrál jednoho z čarodějů - studenta Pogua Parryho. V roce 2006 se objevil v komedii JOHN TUCKER MUSÍ ZEMŘÍT, kde hrál například s Jessem Metcalfem, Ashanti či Sophií Bush.

V současnosti je k vidění v seriálu NBC FRIDAY NIGHT LIGHTS jako hráč amerického fotbalu Tim Riggins. V únoru 2008 se upsal k roli Gambita v X-Men sérii X-MEN ORIGINS: WOLVERINE (duben 2009) – po natáčení prohlásil: „Vraždil bych, abych si zase mohl zahrát Gambita.“

V roce 2009 souhlasil s rolí ve filmu Stevena Silvera THE BANG BANG CLUB – dokumentu o závěrečných krvavých dnech Apartheidu v JAR. Zde se objeví po boku Ryana Phillipa a Malina Akermana. Předpokládaná premiéra v roce 2010. V květnu 2009 bylo oznámeno, že si Kitsch zahraje hlavní roli ve filmu JOHN CARTER OF MARS, spolu s ex-spolupracovnicí z X-Men Origins: Wolverine Lynnn Colins. Navrhovaná premiéra 2012.

haydee

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 Ok! TV (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(62)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace