foto

Heather Parisi

  • nar. 27.1.1960 (59 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Celé její jméno je Heather Elizabeth Parisi. Její prarodiče se narodili v italské Terravecchii v Kalábrii. Jejich dcera a matka Heather Anita Parisi měla svou dceru s Američanem Normanem Werby. Ten však ženu i dceru opustil, když byl Heather pouhý rok, a dalších 27 let se neviděli. Když se stala Heather slavnou, pozvala svého otce do Itálie k vzájemnému setkání. I přes tyto překážky strávila Heather pěkné dětství v Sacramentu v Kalifornii ve společnosti Tiffany, mladší sestry, která se narodila z druhého manželství její matky.

Heather se narodila v Hollywoodu, což se k jejímu výjimečnému tanečnímu talentu náramně hodilo a své první taneční lekce začínala již ve svých dvou letech. Ve dvanácti letech již byla takovým talentem, že získala několik stipendií a to na „San Francisco Ballet“ kam odešla ve svých 13 letech a později v 15 letech také do New Yorku na „American Ballet Theatre“. Její příběh pokračoval jako pohádka a získávala množství nejrůznějších cen.

V osmnácti letech, roku 1978, se rozhodla poprvé vydat do Evropy, do země svých předků. Trávila zde poklidnou dovolenou, až dva dny před návratem domů si jí všiml v nočním klubu v Římě, významný choreograf Franco Miseria. O zbytek se postaral Pippo Baudo (mimochodem kmotr první dcery Heather) a několik měsíců později již byla uvedena jako „Prima Ballerina“ v televizním pořadu Luna Park. Pořadem si získala neuvěřitelný úspěch. Veřejnost a kritici se všichni shodli, že je talentovaná, sexy, plná energie a neodolatelného amerického přízvuku. Od té doby noviny a časopisy začaly soutěžit, aby ji dostaly na své obaly. Jako bavič, zpěvačka a tanečnice poté velice úspěšně vedla pět edic televizní show Fantastico a po jejím boku se objevili nejznámější italští umělci této doby.

Velký úspěch zaznamenala společně s baletem New York City na festivalu Nervi. V roce 1986 debutovala na festivalu Spoleto (mezinárodní festival v klasickém a současném tanci). Ve stejném roce debutuje ve filmu, a to v komedii Obchodní domy, kde má po boku opravdovou elitu jako jsou Nino Manfredi, Renato Pozzetto, Michele Placido, Ornella Muti, Massimo Boldi, Paolo Villaggio, Christian De Sica a Lino Banfi. Roku 1999 hrála ve filmu Sen noci svatojánské.

Její popularita oslovila i významné italské firmy, které se přetahovaly o možnost mít jí ve své reklamě (Fiat, Parmalat, De Cecco, Ferrero…). Aby toho nebylo málo, tak kromě úspěchů v televizi, se také na dva měsíce „usadila“ na první příčce italské hitparády a získala svou první zlatou desku. Jednalo se o song „Disco Bambina“ a zlatou desku poté získala ještě dvakrát díky skladbám „Crilù“ (1984) a „Cicale“ (1981). Její nejúspěšnější LP desky jsou „Cicale & Company“ (1981), „Ginnastica Fantastica“ (1983), „Heather“ (1991) a „Blind Maze“ (2017).

Heather je milovnicí módy, a tak je vyhledávaná špičkovými návrháři. Gianni a Donatella Versace jí pro televizi oblékali v letech 1988 až 1991 a jedny z legendárních šatů (couture dresses) jsou dnes ve známém muzeu v New Yorku. V roce 1991 se Valentino rozhodlo oblékat Heather jako jedinou televizní osobnost a nesmíme zapomenout také na Giorgia Armani, Alberta Ferretti a Roberta Cavalli. Od osmdesátých let se až do nového tisíciletí objevovala v mnoha a mnoha televizních pořadech.

Heather vždy milovala psaní. V roce 1997 začala psát svou první autobiografii a poté začala studovat filmografii v Miláně. V rámci 65. Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách poprvé oznámila novinářům, že se společností svého přítele chystá svůj první film. Ten byl opravdu úspěšně dokončen v roce 2009 a Heather Parisi, film Blind Maze, nejen režírovala, ale napsala také scénář. V roce 2009 ještě vytvořila svůj vlastní blog.

Heather Parisi má čtyři děti, a to ze tří různých vztahů. Všechny děti měla v celkem pozdním věku. Prvním manželem byl Giorgio Manenti, se kterým má dceru jménem Rebecca Jewel (*20. 7. 1994). Manželství trvalo od roku 1993 do roku 1999. Ze vztahu s chirurgem Giovannim Di Giacomo má dceru Jacqueline Luna (*10. 3. 2000). Ve věku 50 let, 22. května 2010, v Římě pak porodila dvojčata dceru Elizabeth Jaden a syna Dylana Maria. Otec dětí je její přítel Umberto Maria Anzolin, za kterého se roku 2013 provdala. Od ledna 2011 žijí a pracují v Hong Kongu se svými dvěma dětmi a Jacqueline Lunou. Rebecca žije s otcem v Itálii. Heather Parisi píše další knihu o svém životě.

Na televizní obrazovky se vrátila Heather Parisi po dlouhé době, a to ve dvou večerech, 2. a 3. prosince 2016 na RA1 v programu Nemicamatissima. V tomto pořadu se sešla se svou věčnou rivalkou Lorellou Cuccarini. Jejich vztah byl bulvárem dlouhá léta řešen. Heather mluví o Lorelle jako o milovaném nepříteli. Po tomto pořadu se prý v slzách objaly, ale celý pořad neproběhl přesně jak měl. Heather tvrdí, že ve svém životě miluje pořádek, přesnost a profesionalitu, ale je to její život a Lorella je zcela závislá na italské televizi. Lorella je skvělý profesionál, ale jsou velmi odlišné a mají příliš odlišné představy. Mezi nimi nebyla nikdy shoda, ani žádný pocit spolupráce. Těžko říci, jaký je mezi nimi opravdový vztah. Heather Parisi se v televizi objevila také v roku 2018 v talent show Amici Di Maria De Filippi.

Petr "Hennes" Hennebichler

Herecká filmografie

Filmy

1999 Sen noci svatojánské
1986 Obchodní domy

TV seriály

1989 Finalmente venerdì (TV seriál)

Host

TV pořady

1983 Fantastico 4 (TV pořad)
1982 Fantastico 3 (TV pořad)
1981 Fantastico 2 (TV pořad)
1979 Fantastico (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky