foto

Vojtěch Babišta

  • nar. 2.3.1996 (24 let)
    Ostrava, Moravskoslezský kraj, Česko

Biografie

Vojtěch se narodil jako druhé dítě v rodině Babištových – matka kosmetička a otec podnikatel. Rodina pochází z malého města Hlučín. Má starší sestru, nevlastního bratra a nevlastní sestru. V jeho devíti letech se rodiče rozvedli a Vojtěch žil pouze s matkou a svou sestrou. Později také s novým manželem své matky. V jeho sedmnácti letech ho postihla velká ztráta, kdy mu zemřel otec. Vojtěch je bratrancem známé české modelky Ester Berdych Sátorové, manželky profesionálního tenisty Tomáše Berdycha.

I přes komplikace ve studiu, kdy ho trápily špatné známky, absolvoval základní školu Rovniny v Hlučíně. Už na základní škole se objevily sklony k herectví a začal navštěvovat dramatické kroužky. Studiu nikdy nevěnoval takovou pozornost jako sportu, který byl u něj vždy na prvním místě. Školu reprezentoval na sportovních akcích a sbíral cenná umístění a pomáhal budovat jméno škole.

Po základní škole se rozhodl studovat střední průmyslovou školu ve Vítkovicích obor ekonomie, kterou také úspěšně dokončil. I zde reprezentoval školu na mnoha sportovních akcích a sbíral další cenná umístění. Pro své sportovní výkony dostal možnost se podílet na reklamě pro střední školu a Vítkovice spolu s Janem Světlíkem. Zde nabyl první zkušenosti moderátora. Po absolvování střední školy ukončil svou profesionální kariéru ve squashi, přestěhoval se do Prahy a začal se věnovat herectví.

Během celé své sportovní kariéry i studia na vysoké škole se Vojtěch věnoval herectví. Objevil se v seriálech Ulice a Ordinace v růžové zahradě. Také se objevil ve vedlejších rolích pořadu televize Barrandov Soudkyně Barbara nebo ve vedlejší roli v reklamě na mobilní telefon Huawei s americkou produkcí.

Po maturitě se odstěhoval do Prahy a začal se herectví věnovat naplno. Počátky byly spojeny s finančními problémy, které Vojtěch řešil brigádami a modelingem. V září 2016 se objevil v premiérovém čísle „Muži v Česku“ a v 2017 na webu Vogue Italia.

V roce 2017 žil většinu roku v Číně a v Hong Kongu. Zde fotil, chodil po molech, objevoval se v magazínech a točil reklamy. Spolupracoval také se známým stylistou Ricky Kwokenem, slavným designérem Giussepem Zanottimiho. Objevil se také ve známém časopise „Milk magazine“ pro Nike Air Force kolekci.

Menší role si zahrál v seriálu Ohnivý kuře a ve filmu Dukla 61. Zahrál si také vedlejší roli v seriálu Modrý kód, hlavní role ve festivalových filmech a reklamách. Vojta je také hereckou tváří po boku Martina Stránského a Petra Štěpánka společnosti BANDI VAMOS. Jako herec hostoval v divadle v Celetné, hraje v divadle Rock Café pod režisérem Danielem Možnárem a spolupracuje s herečkou Kateřinou Janečkovou.

Nikol Tokošová

Herecká filmografie

Filmy

2021 Miłość na Marsie
2020 Casting na lásku
2019 Landscape (studentský film)
2018 Dukla 61 (TV film)

TV seriály

2019 Kriminálka 5.C (TV seriál)
Není vejce jako vejce (E10)
Skvrna (TV seriál)
Skvrna (E08)
Julie (E07)
Nemoc (E04)
další epizody (6)
2018 Modrý kód (TV seriál)
Trocha jedu (S02E66)
Specialisté (TV seriál)
Klient (S03E12)
2017 Ohnivý kuře (TV seriál)
Střelba naslepo (S04E08)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Ulice (TV seriál)

Hudební videoklipy

2018 Abde - S jinou (hudební videoklip)
VOTOMTOJE - Máňa (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2019 26. Český lev (TV pořad)
2018 25. Český lev (TV pořad)
2015 Soudkyně Barbara (TV pořad)
2010 Show Jana Krause (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky