foto

Jiří Tuček

  • nar. 16.2.1994 (24 let)
    Znojmo, Jihomoravský, Česko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jiří Tuček je nejmladším producentem celovečerního filmu promítaného v kinech v historii českého a československého filmu. V pouhých 21 letech byl koproducentem české pohádky Řachanda. Současně se koprodukčně podílel na několika dalších českých filmech a o rok později (pozn. ve 22 letech), začal produkovat celovečerní film Pepa s Michalem Suchánkem v hlavní roli, který se promítal v kinech na jaře roku 2018.

Na podzim roku 2016 založil produkční společnost DonArt production, s.r.o., která k roku 2019 vyrábí nebo financuje nejvíce filmových projektů na českém trhu. Velkým koníčkem mladého producenta jsou osobní předměty slavných hollywoodských osobností, které nakupuje po celém světě a dováží do Čech. V jeho sbírkách jsou předměty Marilyn Monroe, Pierce Brosnana, Miley Cyrus, Matta Damona nebo Michaela Jacksona.

Na začátku roku 2019 uvedl do kin film Cena za štěstí, v němž si zahráli například Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová, Jaroslav Plesl nebo Tomáš Hanák.

DonArt production

Producentská filmografie

Filmy

2019 Cena za štěstí
2018 Pepa

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace