foto

Alexandra Delli Colli

  • nar. 12.9.1957 (63 let)
    Itálie

Biografie

Alexandra Delli Colli se narodila 12. září 1959 v Itálii. Tato atraktivní a pohledná blondýna nenatočila mnoho filmů a navíc většina z nich není v našich končinách příliš známá.

V roce 1980 si zahrála jednu z hlavních rolí ve velice krvavém hororovém snímku Marina Girolamiho ZOMBI HOLOCAUST, někdy uváděným pod názvem Zombi 3. Film působí, jako kdyby vznikl promícháním scénářů kanibalských a zombi filmů let předchozích, ale navíc se zde ještě objevuje šílený vědec provádějící nechutné a zvrácené pokusy na lidech.

O dva roky později ztvárnila opět jednu z hlavních rolí ve filmu ROZPAROVAČ Z NEW YORKU, který režíroval mistr italského horou Lucio Fulci. V osmdesátých letech se objevila ještě v několika filmech, ale poté pověsila své herecké řemeslo na hřebík.

Alexandra je vdaná za známého a mnohokrát oceněného italského kameramana Tonina Delli Colli. Tento muž stál za kamerou u filmů mnoha významných italských režisérů, například Piera Paola Pasoliniho, s kterým spolupracoval například na takzvané „Trilogii života“ a na velice kontroverzním snímku Saló aneb 120 dnů Sodomy.

Pavel "TheRaven" P.