foto

Simon Rhee

  • nar. 28.10.1957 (62 let)
    San Jose, California, USA

Biografie

Mistr Simon Rhee, filmový kasadér a herec, se narodil 28. října 1957 v San Jose v Kalifornii jako Minhi Y. Rhee. Většinu dětství ovšem strávil v Soulu v Koreji, kde započal svůj trénink bojových umění. První druh bojového umění, se kterým se setkal bylo Tae Kwon Do. Zapsali jej na něj rodiče, poněvadž měl po meningitídě hodně oslabený organismus a potřeboval jej opět posílit. Bojové umění jej ale velmi oslovilo a proto v tréninku pokračoval i po návratu do USA. V současné době je držitelem sedmého Danu Tae-Kwon Du a čtvrtého Danu v Hap Ki Du. Kromě toho neustále cvičí Wing Chung Kung Fu i boj se zbraněmi.

Známý je především svou výbornou kopací technikou a také tím, že mnohé filmové hvězdy připravuje na fyzicky náročné scény (např. Marcus Allen, Faye Dunaway, Heather Locklear, Lorenzo Lamas, A.C. Cowlings, Beau Bridges, Jay Leno nebo Eric Roberts). Sám vychovává ty nejlepší instruktory bojových umění a pořádá semináře ve všech koutech Ameriky i po světě.

Filmu se jako herec, kaskadérský koordinátor a choreograf bojových scén věnuje už více než 20 let. Za svou karéru se podílel na více než 70 filmech a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo jít o číslo konečné. Jako herce jej u nás proslavila role zdánlivě neporazitelného korejského zápasníka Dae Hana ve filmu NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH (1989), kterou si v sequelu zopakoval.

V současné době žije v jižní Kalifornii se svou maželkou a dvěma syny.

Radek "Dinsberg" Bábík

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2006 Bojová akademie (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky