foto

Scott Derrickson

  • nar. 16.7.1966 (53 let)
    Denver, Colorado, USA

Biografie

Vyrostl v rodině, kde všichni sledovali spousty filmů, Scott Derrickson si filmy zamiloval, ale pouze jako zábavu. Nezvažoval, že by se někdy mohl zajímat o filmovou tvorbu, než začal chodit do školy.

Po absolvování Biola univerzity bakalářských titulů v oboru humanitních studií a komunikací Derrickson získal magisterský titul v oboru filmové produkce z University School v jižní Kalifornii kinematografie. Jeho první krátký film, LOVE IN THE RUINS (1995), získal řadu ocenění na filmových festivalech a umožnil mu najít dobrého agenta, ale brzy zjistil, že studia hledají mladé debutující režiséry celovečerního filmu a měli větší zájem o nejlepší komerční režiséry, než oceněné absolventy filmové školy.

Místo toho Derrickson zjistil, že klíčem k otevření dveří do Hollywoodu by mohl být jeho talent k psaní. První příležitost přišla se scénářem k HELLRAISER: INFERNO (2000), video filmu k sérii Hellraiser. Pak psal scénář k pokračování URBAN LEGENDS: FINAL CUT (2000). Jeho druhá šance byla k dosud nevydanému GHOSTING (2001). Jeho příběh "Land of Plenty" byl použit v roce 2004 k filmu a Derrickson měl pohovor s režisérem Wimem Wendersem, pro knihu s názvem The Best Christian. Derrickson konečně dostal možnost režírovat a dostal na starost film V MOCI ĎÁBLA (2005), o posedlosti dospívajícího teenagera.

Oddaný křesťan, Scott Derrickson žije v Los Angeles, kde je členem Hollywood Presbyterian Church.

Master "Nivenx" of Hell

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(120)