foto

Cam Neely

  • nar. 6.6.1965 (55 let)
    Comox, British Columbia, Kanada

Biografie

Cam Neely je bývalý kanadský hokejista. V roce 1983 byl draftován Vancouverem Canucks, kde také začal svojí profesionální kariéru v NHL. Strávil zde tři roky,ale nějak zvlášť se mu nedařilo. V každé sezóně posbíral pouhých 30 bodů. Ale po výměně do Boston Bruins jeho hvězda začala stoupat.

V první sezóně zaznamenal 72 bodů, ale to byl jen začátek toho co mělo přijít. Po dalších dvou úspěšných sezónách zaznamenal dvakrát po sobě 50 a více gólů. Bylo mu pouhých 26 let, když byl v PO Východní konference faulován Ulfem Samuelssonem (švédským obráncem). Po tomto faulu už nikdy nebyl schopen odehrát více než 50 zápasů v sezóně.

I přesto ale dokázal v jednom ročníku to, podle čeho se porovnávají velikáni NHL. Nastřílet 50 gólů v 50 zápasech NHL. Ale historie a kritikové NHL jsou k němu skeptičtí, i když tuto metu pokořil. Jelikož podle regulí se toto pravidlo vztahuje na prvních 50 zápasů sezóny a i když to Neely dokázal, tak se mu to povedlo až v pozdější části sezóny, protože vinou zranění několik zápasů vynechal, ale i tak skončil ZČ se 49 zápasy a 50 góly.

V roce 2005 byl uveden do HHOF v Torontu a momentálně je viceprezidentem v organizici Boston Bruins.

Luky-7

Herecká filmografie