foto

Laurene Landon

  • nar. 17.3.1957 (62 let)
    Toronto, Ontario, Kanada

Biografie

Laurene Landon. Hledat herečku doslova se zlatýmy vlasy, těžko byste hledali někoho jiného. Tato platinová kráska je známá díky hororům v produkci a režii tvůrce hororových béček, Larryho Cohena. Laurene se narodila 17.3.1957 v kanadském Torontu, Ontariu do Kalifornie se s rodiči přestěhovala když ji byly čtyři. Jako mladá dívka chodila na California State University, kde začala navštěvovat jejich program policejní akademie, rozhodla se ale, že to není nic pro ni, když si uvědomila že jednou by musela použít zbraň, rozhodla vyzkoušet štěstí s herectvím a začala kariéru jako komparzistka. 

Landonová tak získala památnější roli ve filmu BITTER HERTIGE (1979), známého i pod názvem Naked in My Grave. Ve stejném roce se objevila jako jedna z bruslařek v ROLLER BOOGIE (1979). Malou roli získala v komediálním hororu z roku 1981 FULL MOON HIGH, kde poprvé spolupracovala s režisérem Larry Cohenem, který si jí pak obsadil do dalších projektů.

Landonová se živila v začátcích kariéry jako modelka, roku 1980 se umístila na druhém místě na Miss Black Velvet pageant v Las Vegas, kde ji tamní režisér castingu poslal za svým kolegou Ruebenem Cannonem, který obsazoval film ALL THE MARBLES (1981). Film pojednávající o dvou ženských wrestlingových bojovních a jejich manažerovi, kterého hrál legendární Peter Falk. Jelikož Lauren modeling nudil a nebyla schopná sedět klidně po dlouhou dobu na foceních, rozhodla se, že za Cannonem zajde. Získala v tomto filmu s Peterem Falkem roli Molly, kterou bere jako svou nejuspokojivější. Pro roli musela projít těžkým tréninkem v profesionální wrestlingové škole, během posledního zápasu si poranila nohu, ale přesto spolu s Vicki Frederickovou vyhrála svou část a porazily přes 2,000 dalších mladých hereček včetně tehdy ne moc známé Kathleen Turner. Film se stal velkým hitem, se kterým se režisér Robert Aldrich ( Na první schůzce si ho pletla s kolegou Robertem Altmanem) rozloučil se svou kariérou na vrcholu. Tato role byla průlomová a Laurene si tak udělala už nějaké jméno.

Laurene si zahrála roli pravé ruky soukromého očka Mikea HAmmera ve filmu I, THE JURY z roku 1982. Objevila se také jako stevardka v AIRPLANE II : THE SEQUEL. Následovala hlavní role, a to v podobě ženského Conana ve filmu HUNDRA (1983). Role amazonky,která ušla masakru svého kmene se vydává najít správného muže, aby zachránila svůj rod. Film byl plný akčních scén. Role se zhostila opravdu skvěle a díky své formě zvládla některé bezpečné scény sama. Přišla ještě role ve filmu YELLOW HAIR AND THE FORTRESS OF GOLD (1985). V tom samém roce se mihla v hororu THE STUFF od Larryho Cohena a pak v akčním filmu ARMED RESPONSE od slavného céčkaře Freda Olena Raye.

AMERICA 3000 (1986) pojednávala o postapokalyptickém světě, který ovládají ženy. Laurene si zahrála jednu z hlavních rolí. Pak zase přišel horor Larryho Cohena IT'S ALIVE III: ISLAND OF THE ALIVE (1987), opětovně malé role. O rok později přišla velká a její zřejmě i nejznámější role v produkci L.Cohena v režii Williama Lustiga MANIAC COP, který i přes zlou kritiku a mizerné tržby zkultovněl, stejně jako další dvě pokračování.

Lauren pak moc velké role nedostala. Zapomenutý film HOLLYWOOD STORY (1989) také moc neoslnil. L. Cohen natočil horor WICKED STEPMOTHER, kde se také objevila. Svojí postavu tvrdé policistky v pokračování MANIAC COP 2 (1990) hrála také jen chvíli. Cohen s ní naposled spolupracoval na trileru AMBULANCE a pak roky nic. 

K filmu se vrátila po pauze v roce 2005 v roli "Birdy" v sérii MASTERS OF HOROR v díle Pick Me Up v režii Larry Cohena. Dále ve filmech STAND UP (2007) a KNIFE TO A GUNFIGHT (2012). V roce 2008 si zahrála ve filmu ALIEN VAMPZ společnosti Monolith Pictures, v roli právničky z rodu lovců upírů Theresy Van Helsung po spokojenosti firmy Monolith Pictures ji byla nabídnuta role v pokračování, ale také v komedii stejné společnosti s názvem STRAP OFF! zde šlo o roli vtipné rozvedené dámy. V roce 2013 má na kontě jeden video film od céčkaře Davide DeCoteau 1313:HERCULES UNBOUND!

Landon se nikdy nevdala a žije jako single. Stále se věnuje herectví a mimo něj je úspěšnou textařkou rapové hudby pro L.A. Metro Transit Authority za což byla oceněna cenou, ve volném čase také píše scénáře. Laurene Landon má právo být na co pyšná, protože ve svém životě udělala dost a je také všestranně nadaná.

LAR PARK "LION-MR.T" LINCOLN

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace