Reklama

Reklama

Ludvík Pozník

Ludvík Pozník

nar. 27.04.1934
Praha, Československo

zem. 16.06.2006 (72 let)

Biografie

Jeho filmová či divadelní činnost byla vždy okrajová. Absolvoval DAMU v Praze asi v roce 1957. Pak byl ve státním zájezdovém divadle, které sídlilo v Hloubětínském zámečku. Také se mu říkalo: "Vesnické divadlo". Nastudovali hru a pak s ní jezdili po městech, kde ji nějaký čas hráli. Když bylo toto divadlo zrušeno,  bratr byl na volné noze pod hlavičkou PKS a jezdil po školách dělat recitace po Čechách.

V roce 1968 - 1969 byly jeho recitace zaměřené proti komunistům a tehdejšímu Sovětskému Svazu tak mu byla tato činnost též zakázána a dělal deset let soukromého taxikáře. Jenom občas ho některý režisér vytáhl z herecké databáze, kde byl jako absolvent veden a tím dostal malou roličku jako třeba ve filmu Svědectví mrtvých očí. Kolik takových roliček měl přesně nevím, také říkal že někdy nesměl být uváděn v titulcích.

Po roce 1989 dostal nějaké příležitosti bez problémů, ale také malé role např. v Černých baronech. Po tomto roce založil Cestovní kancelář "Kosmos", kde vozil děti na tématické výlety jako doplněk učiva. To trvalo až do jeho smrti.

ČSFD.cz

Ovládací panel

Reklama

Reklama