foto

Ludvík Wolf

  • nar. 14.11.1939 (80 let)
    Praha, Protektorát Čechy a Morava

Biografie

Během své sportovní kariéry, se stal úspěšným judistou (2 x mistr republiky, mezi lety 1962 –1968 člen československého reprezentačního týmu) a zároveň i úspěšným zedníkem – omítkářem. Civilní práce brzy po vyučení zanechal a raději se věnoval sportovní a filmové kariéře. Judu se aktivně věnoval od patnácti do třiatřiceti let.

Je jedním ze zakládajících členů barrandovských, potažmo českých kaskadérů. Jak už to u této profese bývá, byl viděn v rolích rváčů, vojáků a dobrodruhů. Na filmovém plátnu i televizní obrazovce se mihnul v roli lovce, výrostka, policisty, dřevorubce, zbrojnoše, naháče na koupališti, hromotluka, montéra i trpaslíka. Samozřejmě ve filmech figuroval též jako bezejmenný kaskadér a zároveň dubloval významné herce, namátkou Jiřího Sováka, Štefana Kvietika, Josefa Somra. V pohádce TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU zdatně nahradil Popelčinu macechu po pádu do rybníčku.

Po roce 1975 filmové natáčení omezil a věnoval se již jen judistickému sportu v roli trenéra národní reprezentace. Úspěšně ji vedl jedenáct let (mj. 3 x účast na olympijských hrách.) Po skončení aktivního trénování judistické reprezentace se stal trenérem juniorské tenisové reprezentace a posléze jedním z nejúspěšnějších kondičních trenérů tenisových hvězd (A. Strnadová, P. Korda, J. Kafelnikov, T. Woodbridge, M. Woodford, M. Damm, D. Vacek, D. Rikl, C. Doseděl, aj.)

V současné době se věnuje rodině a vnoučatům.

Zdroj: Olga Kozačová

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky