foto

Petr Jákl st.

  • nar. 16.12.1941 (77 let)
    Praha, Protektorát Čechy a Morava

Biografie

Původně velmi úspěšný sportovec. Celý život se věnoval japonskému bojovému umění judo v němž třináctkrát vyhrál mistrovství republiky. Do světa filmu se nesmazatelně zapsal jako jeden z prvních a nejlepších československých kaskadérů. V průběhu své třicetileté kariéry spolupracoval na většině významných projektech z domácí produkce. Po roce 1989 počali jeho schopností využívat i zahraniční filmaři.

Prostřednictvím své profese měl možnost objevit se i v několika menších hereckých rolích. Zahrál si například rozhodčího na judistickém turnaji v české komedii JÁCHYME, HOĎ HO DO STROJE! ale třeba také německý vojáka v americkém seriálu "MLADÝ INDIANA JONES". V r.1995 dostal příležitost zahrát si svoji první a jedinou hlavní roli v českém akčním filmu CESTA PEKLEM, který je právě poctou československým kaskadérům. Petr je zároveň autorem námětu a scénáře k tomuto snímku.

V současné době už pověsil svoji profesi na hřebík, ale nadále se udržuje ve výborné fyzické kondici. Úspěšným kaskadérem, sportovcem a hercem malých rolí je i jeho syn Petr Jákl mladší.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 Jan Žižka
1995 Cesta peklem
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace