Reklama

Reklama

Roman Griffin Davis

Roman Griffin Davis

nar. 05.03.2007 (16 let)
Londýn, England, Velká Británie

Videa (1)

Rozhovor 1 - Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Roman Griffin Davis

Zajímavosti (6)

Králíček Jojo (2019)

  • Když vstoupí Jojo (Roman Griffin Davis) do Hitlerjugend a poprvé mluví před dětmi Kapitán K (Sam Rockwell), strčí si při svém projevu ruku za pásek. Na malý okamžik je možné si všimnout malé kancelářské sponky, kterou má k pásku připnutou. Takto se označovali lidé, kteří tiše nesouhlasili s probíhající válkou a s ideologií nacismu. (Leeenilka)

Králíček Jojo (2019)

  • Film se nezabývá jen láskou mezi Jojem (Roman Griffin Davis) a židovkou Elsou (Thomasin McKenzie). Velmi pozorný divák si může všimnout i dalšího milostného vzplanutí, které je ovšem velmi dobře ukryto a jen lehce naznačeno. Probíhá mezi Kapitánem Klenzendorfem (Sam Rockwell) a jeho podřízeným důstojníkem Freddym Finkelem (Alfie Allen). Když Jojo oba vidí v jejich speciálně navržených uniformách, jak jdou do boje, je možné všimnout si na kapitánově uniformě malého růžového a trojúhelníku. Stejné trojúhelníky, ale mnohem větší a viditelnější, má na svém plášti Finkel. Takto nacistické Německo označovalo za druhé světové války homosexuály. Gayové a lesby byli za války nacisty zatýkáni a posíláni do koncentračních táborů. Když jdou Klenzendorf a Finkel do boje, vědí že s největší pravděpodobností zemřou, a tak se rozhodnou veřejně přiznat svou sexuální orientaci. (Leeenilka)

Králíček Jojo (2019)

  • Když se Jojo (Roman Griffin Davis) projíždí na kole s Rosie (Scarlett Johansson), jedou stromořadím po hladké asfaltové silnici s bílými pruhy po okrajích vozovky. Asfaltové silnice byly tehdy velmi vzácné a bílé silniční pruhy se vůbec nepoužívaly. (maxmen)

Galerie (25)

Reklama

Herec

Filmy
2021

Tichá noc

2019

Králíček Jojo

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama