foto

Nikolai Kinski

  • nar. 30.7.1976 (41 let)
    Paříž, Île-de-France, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Nikolai Kinski celým jménem Nanhoï Nikolai Kinski se narodil 30.července roku 1976 v Paříži. Je synem mnohonásobně slavnějšího otce Klause Kinského a jeho třetí manželky, Minhoi Geneviève Loanic. Jeho matka byla francouzská modelka vietnamského původu. Rodiče se seznámili v Říme v roce 1969. Jeho nevlastní sestry jsou Nastassja Kinski a Pola Kinski. Nikolai jako jediný ze tří sourozenců se zúčastnil pohřbu svého otce.
Svojí první filmovou roli odehrál po boku svého slavnějšího otce v roce 1989 ve filmu PAGANINI VE VÍRU EROTICKÝCH VÁŠNÍ. V roce 1990 byl přijat na Univerzitu v Kalifornii ( The University of California, Los Angeles ) a tak se přestěhoval do LA. Absolvoval v roce 1988.
V roce 2000 začal hrát v divadle v New Yorku a jeho debut byl v roli Nosferata. V roce 2003 zcela fascinován kulturou odjel do Berlína,kde se naučil německy. Od té doby hrál v několika málo německých filmech a také působil v několika televizních pořadech.
V roce 2005 si zahrál menší roli ve filmu AEON FLUX po boku Charlize Theron. V roce 2006 vyhrál diváckou cenu Romy v kategorii Nováček. Od té doby se,ale jeho kariéra nijak zvlášť neposunula. Zahrál si ve filmech KLIMT, ČACHTICKÁ PANÍ, DIE ZWEI LEBEN DES DANIEL SHORE nebo DÁLKOVÝ HOVOR.
V současné době tedy žije v Berlíně, ale občanství má ve Spojených státech a také ve Francii.

Martin "makuliin" Válek

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace