Reklama

Reklama

Art Linson

Art Linson

nar. 1942
Chicago, Illinois, USA

Zajímavosti (5)

Co se vlastně stalo (2008)

  • Přestože je kniha "What Just Happened: Bitter Hollywood Tales From the Front Line (Co se vlastně stalo: Hořké hollywooské příběhy z první linie)" biografickým souhrnem zážitků Arta Linsona jako filmového producenta, rozhodl se Linson film vyvést jako fikci a knihou se pouze inspiroval. (HappySmile)

Dospívání po americku (1993)

  • Producent Art Linson věděl, že film bude těžké prodat. Když se zúčastnil zkušebního promítání filmu s vedením Warner Brothers, zeptal se jedné staré dámy, co si o filmu myslí. Ke svému potěšení zjistil, že se jí film líbil. Později zjistil, že ta stará paní byla babička Roberta De Nira. (KGBelik)

Dick Tracy (1990)

  • Hoci neboli zapojení do produkcie, Art Linson a Floyd Mutrux boli uvedení ako spoluproducenti, pretože oni boli tí, ktorí prví kúpili práva. Po uvedení filmu na trh Linson a Mutrux podali žalobu proti Warrenovi Beattymu s tvrdením, že im patrí podiel zo zisku z filmu. Táto žaloba zabránila Beattymu v produkcii ďalšieho filmu na dva roky, ale prípad sa nakoniec vyriešil mimosúdnou dohodou. (Pat.Ko)

Neúplatní (1987)

  • Robert De Niro se na roli Al Caponeho pečlivě připravoval - za 5 týdnů se změnil k nepoznání. V Itálii kromě oprášení neapolského přízvuku přibral 14 kilogramů, obličej se mu zakulatil a měl viditelně tlustší tělo. Aby vypadal ještě silnější, půjčil si latexový oblek a nosil jej na začátku filmování. Rovněž strávil 14 hodin u holiče, nechal si ostříhat, upravit a nagelovat vlasy. . Rovněž studoval stovky Caponeho fotografií a všechny staré filmové týdeníky, které se mu podařilo dohledat. Producent Art Linson byl z jeho proměny tak unesen, že odmítl zveřejnit jakékoli fotografie a nedovolil záběry s ním zařadit ani do upoutávek, aby účinek Robertovy změny byl ve filmu co největší. (Rocky62)

Producent

Scenárista

Spisovatel

Filmy
2008

Co se vlastně stalo - kniha

Režisér

Filmy
1984

The Wild Life

1980

Bizoni na tahu

Herec

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama