foto

Eliza Scanlen

  • nar. 6.1.1999 (22 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie

Biografie

Eliza Scanlen je australské národnosti. Žije však v Los Angeles, Kalifiornii, USA. Pochází z dvojčat, má sestru Annabelle. Měří 162 cm, má šedomodré oči a blond vlasy. Studovala v dívčí katolické škole Loreto Kirribilli v Sydney. Studium ukončila v roce 2016.

Od roku 2015 vystupovala v televizi. Úplně první rolí byla hrdinka Eliza v A Class act.  V roce 2016 hrála roli Tabithy Ford v australské telenovele Home and Away, která se již od roku 1988 vysílá v 80 zemích světa. Díky tomu se stala televizní hvězdičkou a Australané si jí velice oblíbili. Zahrála si ještě ve dvou krátkých filmech a již v roce 2017 byla společností „The Casting Ceild of Australia“ zařazena mezi 10 nejstrměji stoupajících televizních hvězd.

Za průlomovou roli je považována Amma Crellin v psychologickém, osmidílném thrilleru Ostré předměty, natočeném HBO v roce 2018. Herečka zde hraje dospívající ženu dvou tváří a díky ní posbírala mnoho pochvalných recenzí jak u filmových kritiků, tak u diváků. Debutový celovečerní film Little Women (2019), kde ztvárnila hrdinku Beth March, jí otevřel cestu do Hollywoodu. Zahrála si zde s celebritami jako Meryl Streep či Emma Watson.

Mezi její koníčky patří cestování a poslech hudby. Do 13 let hrála na klavír, kvůli roli v Malých ženách tuto dovednost znovu oprášila. Již v dětství zkoušela se sestrou vytvářet krátké filmy. Se svými fanoušky kdysi komunikovala přes sociální média (Twitter, Instagram, Facebook), nyní je patrně kvůli časové vytíženosti na těchto médiích neaktivní. Je vegankou, náboženství má křesťanské.

Sidonka

Herecká filmografie

Filmy

2021 Old
2020 Smrt do roku 2020 (TV film) - a.z.
Ďábel
2019 Malé ženy
Než skončí léto

TV seriály

2018 Ostré předměty (TV seriál)
Milk (E08)
Pád (E07)
Třešeň (E06)
další epizody (8)
1988 Home and Away (TV seriál)