Reklama

Reklama

Pablo Escobar

Pablo Escobar

nar. 01.12.1949
Rionegro, Medellín, Colombia

zem. 02.12.1993 (44 let)
Medellin, Colombia

Zajímavosti (19)

Trojí hranice (2019)

 • Scéna, ve které skupina pálí peníze za účelem udržet se v teple, je inspirována reálnými událostmi, konkrétně narkobaronem Pablo Escobarem, který při svém útěku před úřady v 90. letech 20. století též pálil peníze, aby zahřál svoji rodinu. (NiWi)

Escobar (2017)

 • Ponuku zahrať si Pabla Escobara nedostal v tomto prípade Javier Bardem prvýkrát. Po prečítaní scenárov ponuky vždy odmietol, lebo chcel Escobara stvárniť nie iba ako ikonu a zločinca, ale ako skutočného človeka. To mu vraj ponúkol až tento film. (leila22)

Narcos (2015)

 • Roberto Escobar (brat Pabla Escobara) sa v seriáli neobjavuje. Roberto bol jeho hlavným účtovníkom a vo väzení si odsedel 11 rokov. Po prepustení sa podieľal na vydaní kníh i filmov o ich živote. V seriáli i jednej knihe sa opisuje, že množstvo peňazí, ktoré nemali kde skryť a skladovať museli zakopávať. Podľa jeho odhadu až 10 percent vo vlhkej pôde zhnilo, alebo ich zožrali krysy. (dalver)

Narcos (2015)

 • Pablo Escobar sa dostal do rebríčku najbohatších ľudí na svete sedemkrát za sebou. V prvom vydaní mal jeho majetok podľa magazínu Forbes hodnotu troch miliárd a v poslednom, kde sa Escobar objavil, jednu miliardu dolárov. (dalver)

Narcos (2015)

 • Sebastián Marroquín (syn Pabla Escobara) nevie prísť seriálu na meno. Novinárom vymenoval 28 pochybností, ktoré sa nikdy nestali. (WalterIK7)

Narcos (2015)

 • Postava pašeráka drog George Junga sa v seriáli neobjavila, ale práve on bol pravou rukou Pabla Escobara v Miami. Natočený bol o ňom aj film Blow (2001), v hlavnej úlohe s Johnnym Deppom. V tomto filme sa tiež predstavila postava Escobara. (vander19)

Narcos (2015)

 • Herec Aldemar Correa, ktorý v tejto sérii stvárnil postavu Ivana Torresa (vodcu militantnej skupiny M-19), si zahral aj v ďalšej minisérii o Pablovi Escobarovi s názvom El Patrón del mal, kde hral v úlohe Fabia Ochoiu. (MikaelSVK)

Narcos (2015)

 • Väzenie, ktoré si dal sám Pablo Escobar postaviť, bolo oplotené iba z troch strán, aby ho mohol kedykoľvek opúšťať na výjazdy za prostitútkami alebo rodinné oslavy. (Jadro)

Narcos (2015)

 • Pabla Escobara (Wagner Moura) ve skutečnosti ve vězení nenavštívil pouze ministr spravedlnosti Rodrigo Lana Bonilla - viz poslední epizoda seriálu, nýbrž dva úředníci, aby se ho pokusili přesvědčit o převozu do jiné vesnice. (jerry12)

Narcos (2015)

 • Seriál byl natočen dle všech dostupných nasbíraných informací o Pablu Escobarovi a Medellinském kartelu. Velká většina scén tedy skutečně odpovídá realitě, včetně všech vražd, únosů, číselných a finančních údajů, jmen všech osob a dalších informací. Pouze výjimečně byly reálné události záměrně zdramatizovány nebo zkresleny, většinou ve snaze dostat do vymezené stopáže vše, co chtěli tvůrci obsáhnout. Dalším důvodem byl záměr co nejdetailněji naplnit vymezený horizont Escobarova života. (jerry12)

Narcos (2015)

 • Pablo Escobar (Wagner Moura) v seriálu zlikviduje své dva kumpány: vlastníma rukama zabije Galiana a Mongadu odstraní jím najatý zabiják. Tato dvojice se v době Escobarova uvěznění starala o jeho obchodní záležitosti. Dosud nebylo potvrzeno, že by jejich likvidace proběhla tímto způsobem, ale vyšetřování tomu nasvědčuje. Podle skutečných událostí měli Galiano s Mongadem okrást Escobara o řádově nižší sumy, nikoli o tři miliony, jak ukazuje seriál. (jerry12)

Narcos (2015)

 • Pablo Escobar (Wagner Moura) hovoří s Gustavem o Al Caponeovi a nabádá ho, aby "peníze vypral, jako to dělal Al Capone". Známý americký mafián s italskými předky byl i ve skutečnosti Escobarovým vzorem. Nakonec to byl ale Pablo, kdo ho mnohonásobně předstihl a vydělával stovky milionů dolarů týdně. S pár miliony dolary byl proti němu Al Capone "malá ryba". (jerry12)

Narcos (2015)

 • Pablo Escobar vydělal za 12 minut stejnou sumu jako průměrný Čech za celý život. Luxusní limuzína pro tohoto Kolumbijce měla přibližně stejnou hodnotu, jako pro Čecha s průměrným platem jeden rohlík. (jerry12)

Narcos (2015)

 • Pabla Escobara ztělesnil Brazilec Wagner Moura. Jeho rodným jazykem je tedy portugalština a kvůli roli Escobara se musel naučit španělsky. Portugalština a španělština jsou si relativně podobné, ale zdaleka ne tolik jako třeba čeština se slovenštinou. Pro Mouru to byla poměrně obtížná práce. (jerry12)

Herec

TV seriály
2015

Narcos - a.z.

 

Palác v plamenech - a.z. (S01E04)

 

Stále stejní lidé - a.z. (S01E03)

Dokumentární
2019

Vlastními slovy: Říše drog (TV film) - a.z.

2010

Pablo Escobar - a.z.

1998

Pablo Escobar: Kokainový král (TV film) - a.z.

Ovládací panel

Reklama

Reklama