foto

Haley Bennett

  • nar. 7.1.1988 (32 let)
    Fort Myers, Florida, USA

Biografie

Haley Bennett, pravým jménem Haley Loraine Keeling, se narodila v Naples na Floridě a své umělecké příjmení si zvolila po matce. V rodném městě studovala hudbu a umění na Barron Collier High School, později pak Barbizon School pro adeptky modelingu a herectví. Po střední škole se s rodinou přestěhovala do Los Angeles, aby tam zkusila nastartovat skutečnou uměleckou kariéru v Hollywoodu.

První úspěch se dostavil v roce 2007, kdy Haley dostala vedlejší roli ve filmu HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL, romantickém snímku o lásce stárnoucího popového zpěváka a mladé textařky. Haley v něm ztvárnila dívčí pěveckou hvězdičku Coru Corman (jejíž předobrazem prý měl být mix Britney Spears a Shakiry), a zahrála si tak po boku Hugh Granta a Drew Barrymore. Zároveň prokázala, že kromě hraní umí i zpívat, protože se podílela na soundtracku k filmu, kromě jiného i duetem Way Back Into Love právě s "nezpěvákem" Grantem.

V témže roce podepsala Haley také smlouvu na své první debutové album u společnosti 550 Music/NuSound Records, která je součástí koncernu Epic Records, své první živé vystoupení na pódiu v roli zpěvačky si odbyla v červnu 2008 v L.A. Co se týče filmování, naplnila kontrakt na tři filmy u Warner Brothers Pictures a zahrála si tak v průměrné teenagerské komedii PO ČEM KLUCI TOUŽÍ? a také v thrilleru HAUNTING OF MOLLY HARTLEY, kde dostala dokonce hlavní roli - ani jeden z filmů se ale zrovna kasovním trhákem nestal.

To se ovšem nedá říci o úspěšné psí romanci MARLEY A JÁ, v ní však Haley zase dostala jen malou roličku dívky ze sousedství. Na svůj opravdu průlomový film tedy zatím (říjen 2009) v Hollywoodu čeká, stát by se jím mohl napřílad thriller THE HOLE (premiéra ohlášena na filmový festival v Torontu v roce 2010) nebo drama ARCADIA LOST, kde by Haley měla účinkovat po boku zkušeného Nicka Nolteho. V soukromém životě byl jejím přítelem nějaký čas model Rick Malambri, momentálně je bulvárními médii spojovaná s hercem Ryanem Eggoldem, známým z nedávno restartovaného amerického televizního seriálu 902 10 (u nás známějšího pod názvem BEVERLY HILLS 902 10).

Lukáš "curfew77" P.

Host

TV pořady

2013 Ok! TV (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(26)