foto

Jarmila Gerlová

  • nar. 22.7.1943 (76 let)
    Praha, Protektorát Čechy a Morava

Biografie

Jarmila Gerlová je česká zpěvačka a herečka. Herectví vystudovala u velikána českého filmu Oldřicha Nového. V 60. a 70. letech se objevila v epizodních rolích v několika filmech (např. Já, truchlivý bůh – 1967, Zabil jsem Einsteina, pánové... – 1969 nebo Hry lásky šálivé – 1971 a Romance za korunu – 1975).

Proslavila se ale spíše coby zpěvačka. Její pěvecká kariéra je spojena s dívčím triem tvořeném vedle Gerlové ještě Jitkou Zelenkovou a Vlastou Kahovcovou, kterému se s lehkou nadsázkou říkalo „české Supremes“. Toto uskupení se od roku 1975 po dobu čtyř následujících let stalo součástí show Karla Gotta. „Doba, kdy jsem zpívala s Karlem Gottem, byla nejlepším obdobím mého života,“ vzpomíná zpěvačka v rozhovoru pro Lidové noviny.

Brzy po rozpuštění tria Gerlová se svým manželem a malým dítětem emigrovali do Západního Německa, kde se ještě nějaký čas věnovala zpěvu v rámci dívčí kapely. „Ukázalo se, že jsou to lesby a na zájezdech to na mě začaly zkoušet. Časem to už nebylo k vydržení, a tak jsem od nich musela utéct,“ popisuje Gerlová odvrácenou stranu své pěvecké kariéry.

Po revoluci žila Gerlová střídavě v Německu i České republice, kde se starala o zděděné nemovitosti.

Honza "HonzaBez" Bezděkovský

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1997 Mít svůj kout (TV pořad)
1978 Karel Gott ve Slaném (TV pořad)
Silvestr hravý a dravý (TV pořad)
1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (TV pořad)
1976 Hudba - to je moje (TV pořad)
1973 Zpívá Karel Gott (TV pořad)
1970 Televarieté (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky