foto

Jarmila Gerlová

  • nar. 22.7.1943 (77 let)
    Praha, Protektorát Čechy a Morava

Biografie

Jarmila Gerlová je česká zpěvačka a herečka. Herectví vystudovala u velikána českého filmu Oldřicha Nového. V 60. a 70. letech se objevila v epizodních rolích v několika filmech (např. Já, truchlivý bůh – 1967, Zabil jsem Einsteina, pánové... – 1969 nebo Hry lásky šálivé – 1971 a Romance za korunu – 1975).

Proslavila se ale spíše coby zpěvačka. Její pěvecká kariéra je spojena s dívčím triem tvořeném vedle Gerlové ještě Jitkou Zelenkovou a Vlastou Kahovcovou, kterému se s lehkou nadsázkou říkalo „české Supremes“. Toto uskupení se od roku 1975 po dobu čtyř následujících let stalo součástí show Karla Gotta. „Doba, kdy jsem zpívala s Karlem Gottem, byla nejlepším obdobím mého života,“ vzpomíná zpěvačka v rozhovoru pro Lidové noviny.

Brzy po rozpuštění tria Gerlová se svým manželem a malým dítětem emigrovali do Západního Německa, kde se ještě nějaký čas věnovala zpěvu v rámci dívčí kapely. „Ukázalo se, že jsou to lesby a na zájezdech to na mě začaly zkoušet. Časem to už nebylo k vydržení, a tak jsem od nich musela utéct,“ popisuje Gerlová odvrácenou stranu své pěvecké kariéry.

Po revoluci žila Gerlová střídavě v Německu i České republice, kde se starala o zděděné nemovitosti.

Honza "HonzaBez" Bezděkovský

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1997 Mít svůj kout (TV pořad)
1979 Karel Gott ve Slaném (TV pořad)
Melodie, které Vás pohladí (TV pořad)
1978 Karel Gott ve Slaném (TV pořad)
Silvestr hravý a dravý (TV pořad)
1977 Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (TV pořad)
1976 Hudba - to je moje (TV pořad)
1973 Zpívá Karel Gott (TV pořad)
1970 Televarieté (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky