foto

Chris Messina

  • nar. 11.8.1974 (42 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Chris Messina je americký filmový a televizní herec. Narodil se 11. srpna 1974 v New Yorku, svou uměleckou kariéru začal jako divadelní herec. Na obrazovce se objevil v několika televizních seriálech – epizodní role hrál v seriálu PRÁVO A POŘÁDEK, TŘETÍ HLÍDKA nebo MÉDIUM. V páté a poslední sérii ODPOČÍVEJ V POKOJI hrál hned v šesti dílech Claiřina přítele Teda Fairwella.

Filmografie Chrise Messiny obsahuje LÁSKU PŘES INTERNET Nory Ephron, DŮVĚRNOSTI režiséra Alana Balla (který má na svém kontě i seriál ODPOČÍVEJ V POKOJI). V roce 2008 si jej pro roli Douga vybral Woody Allen do snímku VICKY CHRISTINA BARCELONA.

Chris Messina byl a je na plátnech českých kin k vidění i na podzim roku 2009. Ve filmu VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP, který natočil oscarový režisér Sam Mendes, se Chris Messina objevil v jedné z epizod putování hlavních hrdinů. Manželský pár, žijící v Montrealu obklopený adoptovanými dětmi na první pohled vypadá spokojeně. Ale ani Tom (Chris Messina), ani jeho žena Munch (Melanie Lynskey) nemají na růžích ustláno.

To Eric Powell, postava, kterou Chris Messina ztvárnil v novince od Nory Ephron JULIE A JULIA je na tom podstatně lépe. Manžel titulní Julie, která se chce „provařit“ všemi recepty z legendární kuchařky, je sice i tentokrát oporou své drahé polovičce, ale problémy, s nimiž se potýkají, jsou úplně jiného, (a jistě i chutnějšího) druhu. Zatím poslední role Chrise Messiny je Dr. Gary Kaplan, jeden z lékařů v připravovaném televizním dramatu ANATOMY OF HOPE televizního „mága“ J.J.ABRAMSE.

Messina má s přítelkyní, producentkou Jennifer Toddovou, ročního syna, který se narodil v roce 2008.

Beagle

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2014 Alex of Venice
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace