foto

Alexandr Minajev

  • nar. 1967
    Bělgorod, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v roce 1967 v Kazovce na Sibiři. Už od útlého mládí účinkoval v divadlech. Studoval režii a herectví na Státní akademii divadelních umění v Moskvě. Během tohoto studia účinkoval v Centrálním ruském dětském divadle, kde měl stálé angažmá až do roku 2000. Zahrál tu hodně vyjímečných rolí. Alexandr se překvapivě rozhodl, že divadlo opustí a vydá se za svou láskou do ČR.

Po příjezdu měl spoustu problémů. Neměl moc peněz a tak se začal živit jako číšník, umývač oken, roznašeč letáků, nebo dokonce i zpíval v jednom ruském baru v Karlových Varech. Později se díky svým přátelům vrátil do divadla. Mohli jsme ho vidět v brněnském HaDivadle, kde dokonce i režíroval. Hrál zde v inscenacích Moskva-Petuški, Deadwood, Krasonauti aj. Později účinkoval v Divadle v 7 a půl ve hře Play Chaplini.

Do podvědomí diváků se dostal díky roli Hrihorije v nekonečném seriálu ULICE. I když je hodně vytížený, stále se věnuje divadlu. Vede spolupráci s pražským Divadlem v Celetné, kde režíruje dramata. Dále je k vidění v Divadle Na Fidlovčce a v Malém Nosticově divadle v Praze. Alexandr si také vyzkoušel pedagogickou činnost. Jeden rok vedl hodiny improvizace na JAMU v Brně.

Marian "duklak2" Hamrla

Herecká filmografie

Filmy

2008 Anglické jahody
2006 Panic je nanic
Uzavřená společnost (studentský film)
2005 Sklapni a zastřel mě
2003 Fricasse

TV seriály

2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
Test mateřské lásky (S01E15)
2011 Advokat 8 (TV seriál)
2005 Ulice (TV seriál)

Dokumentární

2008 13. komnata Šárky Ullrichové (TV film)

TV pořady

2004 Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace