foto

Ivana Maříková

  • nar. 1962
    Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Česká dětská herečka Ivana Maříková se narodila v roce 1962. Mezi aktivní roky její herecké činnosti patří zhruba rok 1973-1977. Poprvé debutovala v roli Aničky ve filmu PŘIJELA K NÁM POUŤ (1973) od režisérky Věry Plívové-Šimkové. O dva roky později si zahrála roli Pavlínky po boku svého kamaráda Romana Čady (role Martin) ve filmu Stanislava Strnada MŮJ BRÁCHA MÁ PRIMA BRÁCHU. O další rok později se objevila jako Andula, mladší sestra kovboje Honzy (Jaromír Hanzlík) v komedii LÉTO S KOVBOJEM a malou roličku si střihla ještě téhož roku ve filmu MALÁ MOŘSKÁ VÍLA, režie Karel Kachyňa.

V roce 1977 přišla její poslední filmová herecká role v podobě Lenky Liškové v komedii Václava Vorlíčka COŽ TAKHLE DÁT SI ŠPENÁT. V roce 1978 ještě měla hrát v pokračování úspěšné komedie MŮJ BRÁCHA  MÁ PRIMA BRÁCHU - BRÁCHA ZA VŠECHNY PENÍZE (1978), ale nestalo se tak, protože Roman Čada sice povyrostl za ty tři roky, ale ne tak jako Ivana Maříková. Ta byla pozvaná na filmové zkoušky, ale byla o půl hlavy větší než její kamarád Roman Čada a patřičně zženštila. Režisér, protože se snažil o zachování její role Pavlínky ve filmu, tak ji poslal do školy gymnazistky Bosákové, ale zhruba po měsíci usilovného cvičení Ivana ještě více zženštila a vynikly ještě více její vnady. Tím pádem byl režisér nucen narychlo vyhledat typ dívky, která by se fyzicky k Romanovi hodila a našel tedy naivní nevyvinutou, ale roztomilou Magdu Reifovou, která ve filmu BRÁCHA ZA VŠECHNY PENÍZE zcela nahradila Ivanu Maříkovou, s tím, že si Martin našel jinou spolužačku na randění. Tím herecká kariéra této půvabné slečny definitivně skončila.

Cucina_Rc

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace