foto

Yifei Liu

  • nar. 25.8.1987 (33 let)
    Wuhan, Hubei, Čína

Biografie

Yifei Liu se narodila ve městě Wuhan v provincii Hubei v Číně. Už od dětství se u ní projevil umělecký talent. V osmi letech se začala věnovat modelingu. Byla vzdělávána ve zpěvu tanci a hře na klavír. V deseti letech se s matkou odstěhovala do USA. V roce 2002 se ale vrátila do Číny aby se dál věnovala svojí herecké a modelingové kariéře.

V září roku 2002 byla přijata na Pekingskou filmovou akademii. Krátce po přijetí na akademii jí bylo nabídnuto mnoho rolí v televizních seriálech. Její první role byla v televizním seríálu THE STORY OF A NOBLE FAMILY. V říjnu 2003 se objevila v první větší roli. Spolupracoval se známou rockovou kapelou May Day ve filmu LOVE OF MAY. Její popularita zase o něco vzrostal, když se zahrála ve filmové adaptaci slavné videohry, THE LEGEND OF THE SWORD. Po absolvování Pekingské filmové akademie v červenci roku 2006 si zahrála v seriálu SHEN DIAO XIA LU. Seriál byl dobře přijat jak v Číně tak Japonsku, Hong Kongu a Tchaj-wanu, tím si zajistila i slávu na mezinárodním poli. V roce 2008 dostala velkou šanci, když si ve filmu ZAKÁZANÉ KRÁLOVSTVÍ zahrála po boku takových hvězd jako jsou Jet li a Jackie Chan.

Od roku 2005 se taky věnuje hudební kariéře. Uzavřela smlouvu s nahrávacím studiem Sony Music Entertainment v Japonsku. Její alba se prodávají v mnoha zemích Asie. Její hudební zaměření je velmi rozmanité. Od rapu po Soft Rock.

Ondřej "topr harley" Marek

Herecká filmografie