foto

Michaela Drotárová

  • nar. 7.9.1984 (35 let)
    Gelnica, Slovensko, Československo

Biografie

Představitelka nejmladší generace slovenských herců. Narodila se v roce 1984, ukončila hudebně-dramatický obor Konzervatoria v Košicích, v současnosti studuje 3. ročník herectví na VŠMÚ v Bratislavě a 1. ročník téhož oboru na AU v Banské Bystrici.

Účinkovala v činoherních představeních Státního divadla Košice (Paní úsvitu, Rozabella, Sněhurka a sedm trpaslíků), v divadle Clipperton v Banské Bystrici ztvárnila postavu Julie v Romeovi a Julii, v Slovenském národním divadle v Bratislavě účinkovala ve hrách Chvála bláznovství a R.U.R.

Vystupovala také v muzikálech - Popelka a Sněhová královna (Studio Směr Košice), Starci na chmelu (DJZ Prešov) a Žlutá lilie (Divadlo Banská Bystrice), ale i v baletních či tanečních představeních.

V oblasti televizní tvorby účinkovala v inscenacích produkovaných STV i TV Nova, v silvestrovské části populárního slovenského sitcomu Sousedé a momentálně ji můžeme vidět také v oblíbeném televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Prvním filmem, ve kterém hrála, byl právě film Bathory, později si zahrála také v Květech sakury režiséra Ivana Vojnára.

Působila též jako televizní moderátorka, účinkuje v televizních spotech a reklamách, pracuje v dabingu. Roky se věnuje rovněž klasickému baletu a gymnastice, modernímu, scénickému i lidovému tanci.

Zdroj: presskit k filmu Bathory

Herecká filmografie

Filmy

2012 Spiknutie
2011 Mŕtvola musí zomrieť
2009 Ženy mého muže
2008 Bathory

TV seriály

2017 Pravá tvár (TV seriál)
Rozhodnutie (E01)
2014 Ochránci (TV seriál)
2013 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (TV seriál)
2012 Rodinné prípady (TV seriál)
2008 Mesto tieňov (TV seriál)
Úmyselné nehody (S01E06)
2007 Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál)
2006 Susedia (TV seriál)
2005 To nevymyslíš! (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky