Reklama

Reklama

Michaela Drotárová

Michaela Drotárová

nar. 07.09.1984 (39 let)
Gelnica, Československo

Biografie

Představitelka nejmladší generace slovenských herců. Narodila se v roce 1984, ukončila hudebně-dramatický obor Konzervatoria v Košicích, v současnosti studuje 3. ročník herectví na VŠMÚ v Bratislavě a 1. ročník téhož oboru na AU v Banské Bystrici.

Účinkovala v činoherních představeních Státního divadla Košice (Paní úsvitu, Rozabella, Sněhurka a sedm trpaslíků), v divadle Clipperton v Banské Bystrici ztvárnila postavu Julie v Romeovi a Julii, v Slovenském národním divadle v Bratislavě účinkovala ve hrách Chvála bláznovství a R.U.R.

Vystupovala také v muzikálech - Popelka a Sněhová královna (Studio Směr Košice), Starci na chmelu (DJZ Prešov) a Žlutá lilie (Divadlo Banská Bystrice), ale i v baletních či tanečních představeních.

V oblasti televizní tvorby účinkovala v inscenacích produkovaných STV i TV Nova, v silvestrovské části populárního slovenského sitcomu Sousedé a momentálně ji můžeme vidět také v oblíbeném televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Prvním filmem, ve kterém hrála, byl právě film Bathory, později si zahrála také v Květech sakury režiséra Ivana Vojnára.

Působila též jako televizní moderátorka, účinkuje v televizních spotech a reklamách, pracuje v dabingu. Roky se věnuje rovněž klasickému baletu a gymnastice, modernímu, scénickému i lidovému tanci.

Zdroj: presskit k filmu Bathory

Herečka

Reklama

Reklama