foto

John Stevenson

Biografie

S více než třicetiletou zkušeností ve filmovém průmyslu přináší JOHN STEVENSON (režisér) do každého projektu velké nadšení a nekonečné množství nápadů. Jeho cesta jako jednoho z dvou režisérů filmu Kung Fu Panda začala v květnu 2003. Kromě toho v letech 2004 a 2005 pro studio DreamWorks režíroval několik epizod populárního animovaného seriálu The Father of the Pride. Předtím pracoval jako tvůrce storyboardů, k nejlepším patří trháky Shrek, Shrek 2 a Madagascar nebo filmy Spirit – divoký hřebec s Mattem Damon a Johnem Cromwellem a Sindibád: Legenda sedmi moří s Bradem Pittem, Michelle Pfeiffer a Catherine Zeta-Jones.

Je členem kreativní rady studia PDI/DreamWorks, dělá přednášky o vzniku storyboardů. V 90. letech pracoval na mnoha celovečerních a televizních animovaných projektech. Jmenujme alespoň Mravenec Z, Toy Story 2 nebo Král džungle. V té době také pracoval jako nezávislý umělecký konzultant pro společnosti CBS, NBC, Walt Disney Productions, Colossal Pictures a Protozoa Pictures.

S Henrym Selickem působil jako šéf kreativního oddělení společnosti Twitching Image a v druhé polovině devadesátých let pracoval pro společnosti Colossal Pictures

Díky širokému profesnímu záběru (výtvarník, ilustrátor, návrhář, umělecký ředitel) pracoval na nesčetném množství projektů v téměř všech druzích médií, např. v zábavním parku Wonder World v Anglii, Muzeu dětí v Bogotě, navrhl obal pro Madonnin singl “Dear Jessie” a vytvořil reklamy pro Pepsi nebo Kellogg's. Pracoval na filmech The Great Muppet Caper, Temný krystal, Labyrint nebo Malý krámek hrůz.

Stevensonova kariéra v zábavním průmyslu začala na veleúspěšném televizním seriálu The Muppet Show.

Zdroj: Bontonfilm

Režijní filmografie

Filmy

2020 Alien Rock Band
2018 Sherlock Koumes
2012 The Polar Bears
2008 Kung Fu Panda

TV seriály

2004 Father of the Pride (TV seriál)

Herecká filmografie

Filmy

2008 Kung Fu Panda