foto

Victoria Silvstedt

  • nar. 19.9.1974 (46 let)
    Skelleftehamn, Västerbottens län, Švédsko

Biografie

Modelka, zpěvačka, herečka a televizní moderátorka Victoria Silverstedt se narodila jako Karin Victoria Silverstedt ve městečku Skelleftehamn na severu Švédska na pobřeží Baltského moře, kde se mimo jiné narodil i známý spisovatel Stieg Larsson. Spolu se starším bratrem a mladší sestrou vyrůstala ve jižněji položeném a větším městě Bollnäs. Její otec působil jako kapitán lyžařského týmu a vedl Victorii k tomuto sportu od jejího dětství. Úspěch měla především v obřím slalomu, kde se na mistrovství juniorů umístila jako čtvrtá, první skončila pozdější dvojnásobná olympijská vítězka Pernilla Wiberg. Poranění ramene však způsobilo, že v šestnácti letech s aktivní sportovní dráhou přestala.

Díky svému vzhledu neměla problém uspět v soutěží Miss Švédska 1993, kam ji přihlásila matka a sestra a ve které získala titul vicemiss. Díku tomuto titulu reprezentovala svoji vlast na Miss World 1993 v jihoafrickém Sun City, kde se probojovala do finále. Tento úspěch ji otevřel dveře do světa modelingu a ke smlouvě k s modelingovou agenturou v Paříži. Touto smlouvou získala mnoho zakázek pro známé modní značky. V roce 1995 vytvořila sérii fotek a videí pro japonskou publikaci Bishojo-kiko s dívkami ze severní Evropy.

Další významnou události pro její kariéru byla práce pro pánský magazín Playboy. Stala playmate měsíce prosince 1996 a o rok později playmate roku. Sláva ji umožnila i vstup do filmového průmyslu. Objevila se v epizodních rolích krasavic v seriálech MALIBU, CA a MELROSE PLACE. Podobné zaměření měly i její filmové role ve filmech, především komedii, jako PIVNÍ BRATŘI, NEZÁVISLÝ, ŠÍLENCI NA PRKNECH. Zajímavostí je, že značná část jejich rolí nesla jméno Inga, Ingrid či Ingeborg. Stejné jméno měla její postava kapitánky švédského opalovacího týmu v americko-německé komedii BOAT TRIP (2002). Což byla asi její zatím největší role.

Plynule ovládá rodnou švédštinu, angličtinu, francouzštinu a italštinu. Tato jazyková výbava a její fyzické přednosti ji umožnily vystupovat v řadě italských a francouzských televizních soutěží a pořadů. Podařilo se ji uspět i v hudebním průmyslu, když v roce 1999 vydala firma EMI její album taneční hudby Girl on the Run. Zpívaní však považuje spíše za koníčka a ne jako dlouhodobý zdroj obživy. V letech 2000–2009 byla provdaná za amerického televizního moderátora Chrise Wragga. Její manželství však skončilo rozvodem.

Jiří "Ampi" Amler

Host

TV pořady

2016 Action ou vérité (TV pořad)
2007 Les stars se dépassent pour ELA (TV pořad)
2006 Sexy celebrity (TV pořad)
2004 Fashion News Live (TV pořad)
Le grand journal de Canal+ (TV pořad)
Open Access (TV pořad)
1998 Sin City Spectacular (TV pořad)
1994 Howard Stern (TV pořad)
1989 BingoLotto (TV pořad)

Fanoušci tvůrce