foto

Alessandro Preziosi

  • nar. 19.4.1973 (45 let)
    Neapol, Kampánie, Itálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Alessandro Preziosi se narodil 19. dubna 1973 v Neapoli. Už jako malý chlapec snil o tom, že bude herec, ale na přání rodičů (oba jsou právníci) úspěšně vystudoval práva. V roce 1996 odjel do Milána, aby přece jen studoval herectví. Debutoval v inscenaci rolí Laerta v Hamletovi (1998) na jevišti divadla Manzoni. Poté natočil pro Tv soap operu Vivere (1999 - 2002)  a jeho herecká kariéra se začala úspěšně rozvíjet.

V roce 2002 začalo natáčení Elisy di Rivombrosa a úspěch hraběte Fabrizia Ristoria mu přinesl obrovskou popularitu. Vyhrál cenu Telegatto za tuto mužskou roli. Přesto však odmítl nabídku vystupování v druhé sérii (s ohledem na diváka svolil ke dvěma dílům druhé řady seriálu) a dál se pak věnoval naplánovaným projektům – vrací se k divadlu a k obdivovaným hrám Shakespeara - hrál v Králi Learovi. Hrál také mimo jiné v kriminálním seriálu Il Capitano (2005). Za roli komisaře De Luca (2008) rovněž získal ocenění : Efebo Silver a Golden Chest.

Od konce roku 2011 je uměleckým ředitelem Teatro d'Abruzzo. Mezi jeho koníčky patří především hudba. Hraje výborně na klavír a skládá písně. Vydal už tři desky: Le ultime ore di A.I., El tongoneo II, Love &Freedom. Jeho balady zazní např. ve filmu Druhá svatební noc (2005), režírovaném Pupi Avati. Mimo jiné je velkým fanouškem Juventusu.

Ze vztahu s herečkou Rosellou Zito má syna Andrea Eduardo nar. 1995 a se svou hereckou kolegyní z úspěšné Elisy di Rivombrosa Vittorií Puccini má holčičku Elenu nar.2006. V současné době (2013) plní plátky italských bulvárů jeho nový vztah s Gretou Carandini.

Tanulin

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace