foto

Wagner Moura

  • nar. 27.6.1976 (43 let)
    Salvador, Bahia, Brazílie

Biografie

Celým jménem Wagner Maniçoba de Moura, brazilský filmový, televizní a divadelní herec, který se mimo jiné věnuje hudbě. Je členem kapely Sua Mae (Your Mother, v př. „Tvoje Matka“) kde působí jako textař a zpěvák, avšak vystudoval obor žurnalistika na Universidade Federal da Bahia. S manželkou, fotografkou Sandrou Delgado má dva syny, Bem se narodil roku 2006, druhý Salvador o čtyři roky později.

Moura byl původně divadelní herec, hraje od roku 1996, v současnosti má za sebou osm her, včetně Hamleta. Vůbec první filmovou roli dostal v krátkém filmu RÁDIO GOGÓ z roku 1999, daleko významnější byl rok 2000, kdy jsme ho mohli vidět v menší roli ve filmu WOMAN ON TOP (Chilli, sex a samba ) s Penélope Cruz. Následovalo období hraní v menších filmech a seriálech u nás neznámých. Za zmínku stojí snad jen pokus z roku 2004 o kombinaci Drama/Animovaný/Thriller, která byla použita u filmu NINA a setkala se s poměrně slušným honocením.

Nejslavnější postava jím ztvárněná, je člen elitního komanda BOPE (Lebky) kpt. Robert Nascimento. Na této postavě je v podstatě postaven celý film ELITNÍ JEDNOTKA (Tropa de Elite). Tuto úlohu zvládnul na výbornou, důkazem je toho cena za nejlepší film, udělena při Berlínském filmovém festivalu 2008.Na základě úspěchu prvního filmu z roku 2007, bylo natočeno pokračování ELITNÍ JEDNOTKA 2: VNITŘNÍ NEPŘÍTEL ( Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro - 2010).

Do budoucna můžeme s tímto hercem počítat ve snímku domácí produkce O Homem do Futuro, nebo pro většinu divaků zajímavější, ELYSIUM, po boku holywoodských hvězd jako jsou například Matt Damon, Michael Shanks a Jodie Foster.

John "Psicho1963" Coolman

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2019 Marighella

Scenáristická filmografie

Filmy

2019 Marighella

Producentská filmografie

Filmy

2019 Marighella

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(59)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace