foto

Zuzana Fišerová-Svátková

  • nar. 1.1.1959 (59 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

"V pracovní době se nebudou číst noviny! Knižní novinky si čtěte! Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá, Douchová!"

Představitelka nezapomenutelné Douchové (VRCHNÍ PRCHNI) je povoláním úřednice. Ve filmech se ale objevila už v dětských rolích. Poprvé v 10 letech v PANU TAU (1969). Pak však byla dlouhá přestávka a paní Zuzana již v době příprav snímku VRCHNÍ PRCHNI! pracovala v kanceláři Restaurací a jídelen a filmařům shodou náhod zařizovala povolení k natáčení v hospodách pro film právě ona.

Asistentka režiséra, která si ji pamatovala z filmu o Sněhurce, si vzpomněla na její účinkování v dětských filmech, a proto byla pozvána na konkurs. „Prostě jsem štábu napsala v kanceláři povolenky a za pár dnů jsem si brala dovolenou, abych mohla točit,“ zavzpomínala paní Fišerová před časem na natáčení.

Matka dnes již dvou dospělých synů se po filmování k původní profesi zase vrátila a dodnes pracuje jako úřednice. Role Abrhámovy pomocnice však nebyla poslední, kterou před kamerou Fišerová ztvárnila, objevila se potom ještě v seriálu DYNSTIE NOVÁKŮ a ve filmu PRAŽSKÁ PĚTKA (1988).

Jak dnes vnímá jednu ze svých životních rolí představitel fantoma »RaJ« Josef Abrhám? „Netušili jsme, že to bude taková senzační komedie. Vypadalo to, že to je taková spíš černá kronika o chlápkovi, který okrádá lidi a potom ho zavřou. Mělo to ale i čtvrtý, lidský rozměr,“ vzpomíná Abrhám na svou zřejmě životní roli, která byla původně psána pro herce Petra Nárožného.

Josef "sator" Čtvrtníček

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace