foto

Kate Dickie

  • nar. 1971
    East Kilbride, Skotsko, Velká Británie

Biografie

Kate Dickie se narodila v East Kilbride, ale část svého dětství strávila v různých částech Skotska. Pocházela z dělnické rodiny, její otec pracoval jako farmář a zahradník. Již od mala Kate snila, že se stane herečkou. Její rodiče jí v tom nebránili a dokonce jí v tom podporovali. Po dokončení školy odjela studovat na univerzitu Kirkcaldy. V roce 1990 se dostala na Royal Scottish Academy of Music and Drama a proto se rozhodla, že zůstane v Glasgow. Po škole začíná pracovat v divadle, kde dostává možnost ukázat své herecké dovednosti. V roce 2000 nastal průlom a Kate se objevila v jedné z epizod BBC seriálu TINSEL TOWN.

Nejvíce se proslavila ve filmu RED ROAD, kde ztvárnila roli operátorky bezpečnostního kamerového systému CCTV. Za tuto roli obdržela několik ocenění jako nejlepší herečka. Ve Skotsku dostala ocenění BAFTA a British Independent Film Awards v roce 2006. Kate pokračuje ve své herecké kariéře a máme možnost jí vidět ve filmech jako jsou např. SUMMER (2008), SOMERS TOWN (2008) a OUTCAST (2010). Kate ale rozhodně nezůstala pouze u filmů a také se objeví např. v seriálu HRA O TRŮNY, kde si zahraje roli Lady Lysa Arryn, sestru Lady Catelyn Stark.

Kate Dickie také spolupracuje s divadelní společností Solar Bear, která je hlavně známá pro svojí spolupráci s neslyšícími lidmi. Dnes žije Kate se svojí dcerou Molly a s jejím partnerem Kennym, který pracuje jako zvukař, v Kelvinbridge.

Jiří "CiPR" Mareš

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace