foto

Lorenzo Vigas Castes

  • nar. 1967
    Merida, Venezuela
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lorenzo Vigas Castes je venezuelský rodák, který film vystudoval na New York University. Během studií natočil několik experimentálních filmů, po návratu do Venezuely režíroval dokumenty a reklamy. V roce 2003 natočil v Mexiku krátký film Los elefantes nunca olvidan (Sloni nezapomínají), který produkoval Guillermo Arriaga. A byl to právě tento dlouholetý spolupracovník legendy americké kinematografie Alejandra Gonzáleze Iñárritua (podílel se na scénářích jeho filmů Amorres Peros, 21 gramů a Babel), který se z pozice scenáristy podílel na Vigasově debutu Zdaleka.

Důsledně distancovaný záznam vztahu dvou odlišných mužů zaujal svou málomluvností a obrazovou silou porotu festivalu v Benátkách, která film poctila nejvyšší cenou – Zlatým lvem. V kontextu soutěže, kde proti Vigasovi stály těžké váhy ráže Toma Hoopera, Ralpha Fiennese, Charlieho Kaufmana či Cary Fukunagy, šlo o nepopulistické a odvážné rozhodnutí vyzdvihnout minoritní, přesto strhující film, který svou konkurenci překonal silou nedoslovnosti a strohého vizuálního jazyka.

(Film Europe)

Režijní filmografie

Filmy

2015 Zdaleka
2004 Elefantes nunca olvidan, Los

Dokumentární

2016 El vendedor de orquídeas

Scenáristická filmografie

Filmy

2015 Zdaleka

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace