Reklama

Reklama

Marie Anna Krušinová

Marie Anna Krušinová

nar. 1992

Biografie

Marie Anna Krušinová je absolventkou pražské DAMU, kterou završila absolventským představením „Prodaná nevěsta v letech 1868 až 2018“, komickou operou o věrné lásce a zrádných intrikách, o snu o divadle národním a o zrodu českého herce. Pozoruhodné je, že v představení hrála roli Mařenky Krušinové.

Anna Marie si zahrála ve filmech HalfwayJan PalachŽivot je hra nebo Karel, já a ty. Mohli jsme ji také vidět v divadelních představeních na Nové scéně Národního divadla – „Za krásu“ (režie: Daniel Špinar), v divadle Komedie v „Prodané nevěstě na prknech Prozatímního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 až 2020“ (režie: Petr Erbes, Boris Jedinák), na scéně Moving station v představení „30 dní“ (režie: Tinka Avramova, Debora Štolbová).

Dále se objevila v divadle Disk v představení „Čtvrthrst je nejdelší české slovo v českém jazyce, které neobsahuje ani jednu samohlásku“ (režie: Ian Mikyska, Jakub Vaverka), na Prague Quadrennial 2019, v divadle Alfréd ve dvoře v představení „Lázně – alternace“ (režie: vi.Tvor, Alžběta Vitvarová & René Vitvar) a na Lodi Tajemství v představení „Máj“ (režie: Anna Klimešová).

Petr "petrsc" Václavek

Herečka

Filmy
2019

Karel, já a ty

Hudební videoklipy
2021

Tereza Černochová: Tváře žen

Divadelní záznam
2022

Zabijačka

2021

Za krásu

Krátkometrážní
2021

Balíme (studentský film)

 

Koloběh (studentský film)

2018

Život je hra (seriál)

 

Neukázat pindíka (S01E08)

Host

Pořady
2015

DVA3

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama