Reklama

Reklama

Marie Anna Krušinová

Marie Anna Krušinová

nar. 1992

Biografie

Marie Anna Krušinová je absolventkou pražské DAMU, kterou završila absolventským představením „Prodaná nevěsta v letech 1868 až 2018“, komickou operou o věrné lásce a zrádných intrikách, o snu o divadle národním a o zrodu českého herce. Pozoruhodné je, že v představení hrála roli Mařenky Krušinové.

Anna Marie si zahrála ve filmech HalfwayJan PalachŽivot je hra nebo Karel, já a ty. Mohli jsme ji také vidět v divadelních představeních na Nové scéně Národního divadla – „Za krásu“ (režie: Daniel Špinar), v divadle Komedie v „Prodané nevěstě na prknech Prozatímního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 až 2020“ (režie: Petr Erbes, Boris Jedinák), na scéně Moving station v představení „30 dní“ (režie: Tinka Avramova, Debora Štolbová).

Dále se objevila v divadle Disk v představení „Čtvrthrst je nejdelší české slovo v českém jazyce, které neobsahuje ani jednu samohlásku“ (režie: Ian Mikyska, Jakub Vaverka), na Prague Quadrennial 2019, v divadle Alfréd ve dvoře v představení „Lázně – alternace“ (režie: vi.Tvor, Alžběta Vitvarová & René Vitvar) a na Lodi Tajemství v představení „Máj“ (režie: Anna Klimešová).

Petr "petrsc" Václavek

Herec

Filmy
2019

Karel, já a ty

Hudební videoklipy
2021

Tereza Černochová: Tváře žen

Divadelní záznam
2021

Za krásu

Krátkometrážní
2021

Koloběh (studentský film)

2018

Život je hra (TV seriál)

 

Neukázat pindíka (S01E08)

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama