foto

Patricia Hitchcock

  • nar. 7.7.1928 (92 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Patricia Alma Hitchcock je dcerou slavného „mistra hrůzy“ režiséra Alfreda Hitchcocka a filmové střihačky Almy Reville. Když Patricii bylo 11 let, rodina se přestěhovala z Londýna do Los Angeles. Zde se její otec dostal mezi hollywoodskou režisérskou elitu.

Patricia odmala věděla, že se chce stát herečkou. Svou hereckou kariéru začala v divadle, kde jí nejprve k menším rolím pomohl její otec. Už ve 14 letech ale získala hlavní roli v Broadwayské hře „Violet“ (1944). Po ukončení střední školy začala studovat herectví na Královské akademii umění v Londýně.
 
Roku 1950 měla svůj filmový debut v otcově filmu Hrůza na jevišti. Jednalo se jen o malou roli, ale mimo ní dělala ve filmu také dublérku herečce Jane Wyman ve scénách, kde měla její postava řídit automobil.

Během své herecké kariéry se dále objevovala v otcových filmech. Mimo to hrála také v několika televizních seriálech včetně známého povídkového seriálu Alfred Hitchcock uvádí, který se natáčel na přelomu 50. a 60. let 20. století. Zde působila v 10 dílech a jednalo se asi o vrchol její herecké kariéry. Asi nejznámější film, ve kterém se objevila, je Hitchcockův horror Psycho (1960), kde ztvárnila kolegyni hlavní hrdinky.

Roku 1952 se v New Yorku provdala za Josepha E. O‘Connella, se kterým má tři dcery – Mary, Teresu a Kathleen. Mimo herectví se věnovala částečně také filmové produkci a spolupodílela se na sepsání knihy o její matce („Alma Hitchcock: The Woman Behind The Man“, 2003). Patricia žije ve městě Solvang v Kalifornii.

Honza "Listeroman" G

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky