foto

Gheorghe Muresan

  • nar. 14.2.1971 (48 let)
    Triteni, Rumunsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tento 231 centimetrů a 143 kilo vážící chlapík Gheorghe Muresan se narodil v Tritenii de Jos v  oblasti jižního Rumunska. Navštěvoval universitu Cluj-Napoca, kde obstojně zvládal basketbal, díky kterému se později začal živit jako profesionál ve Franci.  
        
Roku 1993 v jeho kariéře přichází velký zlom a tím je draftování tohoto hráče z Evropy na americké palubovky té nejslavnější ligy v baskebale -  NBA. Zde se úspěšně začlenil do sestavy týmu Washington Bullets. Kariéra to byla úspěšná a ocenili jí i basketbaloví hodnostáři cenou Most Improved Player, což je cena udělovaná na konci sezóny hráči, který se nejlépe zlepšoval v herních dovednostech.

Při úspěšně odehrávaných zápasech si tohoto dlouhána všimli i lidé od reklam a sem tam se v americké televizi divákovi objevila tvář Gheorghe Muresana na tyčinku Snickers či jiný produkt. Po těchto krátkých vstupech si impozantních proporcí tohoto rumunského rodáka všimli i filmoví producenti a nabídli mu ponuku v jeho doposud jediném celovečerním filmu s americkým hercem a komikem Billy Crystalem. Snímek Můj obr, ve kterém se i objevil v tu dobu již pomalu vyhasínající akční borec Steven Seagal, sice netrhal rekordy v prodejnosti vstupenek do kin ale se svojí malou a pohodou atmosférou dorazil i do českých obrazovek.

Gheorghe Muresan je již ve filmovém i basketbalovém důchodu ale od roku 2004 ve své vlastní basketbalové akademii vyučuje nové sportovní talenty a zdokonaluje je při hře pod košem. Zajímavostí je také fakt, že je Gheorghe ve své vlasti umístěn na seznamu 100 Greatest Romanians a to na krásném 22.místě. Pavel "upson" Veselý

Herecká filmografie

Filmy

2011 Adventures of Serial Buddies
1998 Můj obr

Dokumentární

1992 HBO First Look (TV seriál)

Hudební videoklipy

2000 Eminem: E (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace