foto

Troy Kotsur

Biografie

Troy se narodil a vyrůstal v Mese, v Arizoně. Je od narození neslyšící. V letech 1987-1989 navštěvoval Gallaudet University, kde studoval na divadelní fakultě. Tady získává cenu Nejlepší herec za role Seppa Schmitze ve hře The Firebugs a Kurta Paxtona v Room Somewhere. Dále studoval herectví na Pierce College a American River College. Je asistentem v arizonské KTSP-TV (Phoenix), kde pracuje jako vydavatel, badatel a moderátor.

V roce 1999 California Arts Institution hostuje v Hamletovi a překládá Shakespearovu hru Večer tříkrálový do Amerického znakového jazyka na Yale University. V produkci divadla Herberger ve Phoenixu hraje Johnnnyho Merricka v The Elephant Man a státního zástupce v The Night of January.

V roce 2003 učinkuje v broadwayské hře Big River a též ve hrách Orphansm Nedea, Equus, Sleuth, Romeo a Juliet, Verona Circus a Mice and Man. Spolu s dalšími herci cestuje po celých Spojených Státech, Severním Irsku a Jižní Africe, s Národním divadlem pro Neslyšící. Získává dvě ceny Los Angeles Weekly a Achievement Award za uměleckou režii. Valley Theater ho oceňuje cenou pro nejlepšího hlavního herce za Tramvaj do stanice Touha. Za tutéž inscenaci je nominovaný na Cenu kritiků.

V televizi učinkuje v dramatickém seriálu STRONG MEDICINE z produkce kabelového kanálu Lifetime Television. Hostuje v šesti episodách manželčina seriálu SUE THOMAS: AGENTKA FBI a v jedné episodě CSI: NY. Dále hraje hluchého baseballistu v dramatu DOC.

Ve svém soukromém životě je - od roku 2001 - šťastně ženatý s herečkou Deanne Bray, která mu v roce 2OO5 porodila dceru Kyru Monique.

Půvabné Štístko "MegSimpson" Lásková

Herecká filmografie

Filmy

2016 Wild Prairie Rose
2008 Universal Signs
2007 23

TV seriály

2012 Myšlenky zločince (TV seriál)
The Silencer (S08E01)
2007 Scrubs: Doktůrci (TV seriál)
Má moudrá slova (S06E16)
2006 Kriminálka New York (TV seriál)
Tichá noc (S03E12)
2003 Sue Thomas: Agentka FBI (TV seriál)
Podraz (S01E15)
2002 Sue Thomas: Agentka FBI (TV seriál)
Tichý zloděj (S01E05)
2001 Doc (TV seriál)
2000 Křižovatky medicíny (TV seriál)

Dokumentární

2007 I See The Crowd Roar: The Story of William Dummy Hoy

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace