Reklama

Reklama

Léa Seydoux

nar. 01.07.1985 (36 let)
Paříž, Île-de-France, Francie

Biografie (3)

Léa Seydoux narozena 1. července 1985 je známá především jako francouzská herečka a modelka. Její otec je podnikatel Henri Seydoux a je nevlastní dcerou herečky Faridy Khelfa. Hned po vystudování školy Léa zkusila divadelní kurzy a dala se k herectví.Jejím prvním filmem byla komedie POSEDLÉ TANCEM. Dva roky poté byla obsazena do hlavní role ve filmu KRÁSNÁ JUNIE od režiséra Christophea Honoré. Objeví se i v dramatu LURDY jako Maria. Tentýž rok je vybrána pro roli… (více)

Videa (9)

Zajímavosti (13)

Není čas zemřít (2021)

  • Poté, co Bond (Daniel Craig) na konci Spectre (2015) odjel do západu slunce s Madeleine Swann (Léa Seydoux), nikdo nepochyboval, že svůj Aston Martin DB5 bude řídit i v Není čas zemřít. Režisér Cary Joji Fukunaga ale potutelně upozorňuje, že s DB5 to není jen tak. „Q ji v průběhu Spectre poupravil, ale zatím jste neviděli, jak. A tak jsme si mohli pohrát.“ Za úpravy auta je zodpovědný Chris Corbould, vedoucí zvláštní efekty bondovek už od Špiona, který mě miloval. „Hrozně jsem si užil vrátit DB5 zpět do plné zbroje,“ libuje si. „Řešili jsme, jestli se vrátit ke klasickým hračkám z Goldfingera a Cary si přál malý update.“ Mezi udělátky Aston Martina, kterým předcházel pečlivý tvůrčí výběr, tedy nyní nechybí drony. Na natáčení se prohánělo celkem osm aut – dvě sériovky a šest modifikací s bezpečnostní klecí a hasičským zařízením. Po ulicích Matery se v nich svezl bývalý britský šampion rally Mark Higins. „Když jsme dotočili, z okolních střech, oken a balkonů se ozval aplaus jak v divadle. Bylo to super,“ vzpomíná Corbould s úsměvem. (M.u.t.t.t.y)

Zoe (2018)

  • Zhruba ve čtrnácté minutě filmu, když Zoe (Léa Seydoux) mluví s nově zapojeným „robotem“ a on jí říká, že trochu četl, si můžeme všimnout, že na stole leří kniha Franze Kafky – pravděpodobně „Proměna“. (Elizabeth13)

Galerie (246)

Reklama

Ovládací panel

Fanklub

(272)

Reklama

Reklama