Reklama

Reklama

Lukáš Duy Anh Tran

Lukáš Duy Anh Tran

nar. 15.07.1993 (30 let)
Most, Most, Ústecký kraj, Česko

Zajímavosti (8)

FRANKIE v restauraci (2021)

  • Ačkoliv se Sanchez vyhýbá vulgarismům, tak jeden mu přeci jenom unikl. Jedná se o scénu, kdy promluví Lukáš Tran vietnamsky. Až po natáčení se Sanchez Lukáše ptal, co to tam vlastně říká. Ten mu odpověděl, že mu to raději překládat ani nebude. (JK_Sanchez)

Zrádci (2020)

  • Duy Anh Tran (Dang) pomáhal štábu s překladem a sloužil jako konzultant režisérů pro scény ve vietnamštině. „Bazíroval jsem na tom, aby byl překlad pokud možno co nejpřesnější a identický. Což ovšem nejde tak lehce, jak se možná může na první pohled zdát. Je plno typických slovních i větných vazeb, které nelze jednoduše přeložit do vietnamštiny, aby vyzněly kupříkladu stejně naléhavě, jako to mu je v jazyce českém,“ vysvětlil herec. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

Na střeše (2019)

  • V jedné scéně Rypar (Alois Švehlík) se Songem (Duy Anh Tran) připravují lasagne. Ty byly připravovány podle vlastního receptu vrchního rekvizitáře, který je původním povoláním kuchař. (Zdroj: KVIFF)

Na střeše (2019)

  • Duy Anh Tran (Lukáš) se s nominací za tento snímek stal historicky prvním hercem asijského původu nominovaného na Českého lva. (hansel97)

Na střeše (2019)

  • Song (Duy Anh Tran) se ve filmu jmenuje celým jménem Song Nguyen. Jedná se o nejčastější vietnamské příjmení (asi 40 % zastoupení). V minulosti se jednalo o velmi slavný rod a poslední vládnoucí královskou dynastii. (honza.kuzel)

Herec

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama