Reklama

Reklama

Anya Chalotra

Anya Chalotra

nar. 17.06.1996 (25 let)
Wolverhampton, Anglie, Velká Británie

Zajímavosti (11)

Zaklínač (2019)

  • Někteří fanoušci měli problém s obsazením herců tmavší pleti, konkrétně například u postav čarodějek Yennefer (Anya Chalotra) a Fringilly (Mimi Ndiweni). Herečky prý svým vzhledem neodpovídají fantasy světu knižní série, kterou stvořil Andrzej Sapkowski. U představitelky Yennefer pak měli fanoušci problém také s jejím nízkým věkem, který dle jejich názoru neodpovídá knižní postavě. (pusheen)

Zaklínač (2019)

  • Anya Chalotra měla problém s nahými scénami, takže jí byla nabídnuta dvojnici na zástup. Když ale viděla, jak by výsledná scéna vypadala, rozhodla se, že potřebuje Yennefeřinu transformaci a její pocity prodat i skrze řeč těla. (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

  • Anya Chalotra musela kvůli své roli nosit speciální chránič zubů, což bylo poměrně bolestivé. Na druhou stranu jí to pomohlo vžít se do role. (Geralt z Rivie)

Zaklínač (2019)

  • Věk některých postav se v knihách, hrách a seriálu liší. Například ve hře „Zaklínač 3: Divoký Hon“ je uvedena informace, že Geralt (Henry Cavill) je téměř sto let starý, z čehož si můžeme dle věku Ciri, které je ve hře 21 let, zpětně dopočítat, že v povídce „Otázka ceny“ (S01E04) by Geraltovi mělo být asi 75–80 let. Podle tvůrkyně seriálu Lauren Schmidt je však titulní zaklínač již hned na začátku seriálu stár 100 let. Také uvedla, že je v seriálu Geralt starší než Yennefer (Anya Chalotra), což je opět v rozporu s informacemi z knih, kde je právě Yennefer tou starší, což mimo jiné potvrdil i sám autor Andrzej Sapkowski. (Azurovydrak)

Zaklínač - Něco více (2019)

  • Oproti knižní předloze je hlavní změnou zpracování povídky („Něco více“). Zatímco v seriálu vidíme všechny scény popořadě, povídka nám je předhazuje skrze Geraltovo (Henry Cavill) blouznění. Vynechané jsou tu tak Geraltovy vzpomínky na Belleteyn, které prožil spolu s Yennefer (Anya Chalotra). Právě v této vzpomínce Yennefer pobídla Geralta, aby vyrazil do Cintry, zatímco v seriálu tam putuje víceméně kvůli tomu, co mu řekl Borch Tři Kavky (Ron Cook). (Geralt z Rivie)

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019)

  • Některá přání jsou věrná knižní předloze, některá nikoliv (knižní původní přání jsou o poznání sprostší, ale i humornější). Konkrétně první Marigoldovo (Joey Batey) přání je téměř stejné, zní: „Za prvé, ať co nejdřív trefí šlak Walda Marxe, minstrela z Cidaris,“ druhé přání v knize ale zní: „Za druhé, v Caelfu žije komtesa Virginie, která nikomu nechce dát. Ať dá mně.“ Třetí přání je stejné, tedy nevyřčené (v knize ale bard začne: „Za třetí…“, pak je ale džinem napaden). Geraltovo (Henry Cavill) první přání se čtenář dozví až těsně před koncem povídky, protože Geralt ho vyřkne ve starší mluvě, v domnění, že jde o exorcistické zaklínadlo, které ho naučila jistá kněžka. Když to ale později vypráví knězi, ten se urazí a později mu vysvětlí, že to není exorcismus, ale že to znamená: „Táhni pryč a vyhoň si ho“, což dodatečně vysvětluje, proč se džin velmi zarazil a s úpěním odletěl někam pryč. V seriálu první Geraltovo přání ale zní: „Já chci jen zatracenej klid“, což džin splní ve svém vzteku tak, že magicky zaútočí na Marigoldův krk. Druhé přání je v zásadě stejné: „Abys praskl, zkurvysynu,“ po čemž stejně jako v seriálu biřic praskne (ovšem v knize je to břicho, nikoliv hlava). Třetí přání je zcela totožné s knižním a stejně jako v knize se ho čtenář/divák nedozví a může tak jen hádat. Rozdíl je ale v tom, že Yennefer (Anya Chalotra) přání v knize slyšela a následný rozhovor dává více vodítek k tomu, co za přání to přesně bylo. Největší vodítko se ale nalézá ve hře „Zaklínač 3: Divoký hon“, kde může Geralt toto své osudové poslední přání zrušit. (Sidarius)

Zaklínač - Vzácný druh (2019)

  • V knižní předloze skupina Eycka z Denesle (Jordan Renzo) doprovází Yennefer (Anya Chalotra), i když má jít sama za sebe. Eyck v knihách navíc čaroděje naprosto nenávidí, zatímco v seriálu vidí Yennefer jako krásnou ženu, jejíž čest nemůže ohrozit. Eyck je v seriálu navíc zabit při vyprazdňování střev, zatímco v povídce se dostal až k drakovi a ten mu poranil nohy a páteř. (Geralt z Rivie)

Herec

TV seriály
2022

Army of the Dead: Lost Vegas

2019

Sherwood

 

Zaklínač

 

Něco více (S01E08)

 

Před pádem (S01E07)

 

Vzácný druh (S01E06)

  více epizod (4)
2018

Agatha Christie: Vraždy podle abecedy

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

 

Wanderlust

 

Episode 6 (E06)

 

Episode 5 (E05)

 

Episode 4 (E04)

  více epizod (3)
Dokumentární
2020

Jak vznikal Zaklínač

 

Zaklínač: Pohled do zákulisí (TV seriál)

Ovládací panel

Fanklub

(19)

Reklama

Reklama